• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Ниско-калоричен сок од Алое Вера

со вкус на Портокал

Ниско енергетски освежителен негаризан безалкохолен пијалок  од Алое Вера и сок од портокал со засладувач. Диет пијалок со извонреден вкус и арома.

Добиен од органски одгледуван кактус  Алое Вера Барбандесис кој изобилува со природни минерали, полисахариди и аминокиселини неопходни за силен имунолошки систем и добро здравје. Содржина на Алое Вера гел мин. 50%. Содржина на овошен  сок мин. 6%.

Состав: Алое Вера гел, вода, сок од портокал, концентриран сок, регулатор на киселиниа:лимонска киселина, засладувач: сукралоза, антиоксидант, аскорбинска киселина, стабилизатори: Е440 и Е466,  природни бои : бета каротен и куркумин, арома. Сува материја мин. 1.5%. Пастеризиран
Пред употреба добро да се протресе.По отварањето да се чува на ладно и да се консумира во рок од 7 дена. Погодно за дијабетичари во рамките на пропишана диета.

Нутритивни вредности во 100 гр:
енергетска вредност- 20,4 кцал/86,7 кЈ,
протеини помалку од 0,1г,
јаглехидрати 5г, масти <0.1г.