• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Бонбониера

Оригинален десерт со интегрални жита, суво овошје и јаткасти плодови структуирани во ексклузивно пакување.

Виталиа премиум десертите се засладени со природни засладувачи – малтекс, маџун, јаворов сируп и кафеав шеќер...

Kликни тука и дознај повеќе

Виталиа со нова електронска продавница достапна 24/7

Здравите продукти под брендот Виталиа од сега поблиску до потрошувачите преку www.shop.vitalia.com.mk.
Следејќи ги желбите и потребите на потрошувачите, Македонскиот бренд Виталиа кој 21 година ги снабдува домашниот и странските пазари...

Kликни тука и дознај повеќе

Тake away мусли за носење

Ние знаеме дека утрата ви се динамични, а денот ви е исполнет со голем број обврски. Истовремено истражувањата покажуваат дека се повеќе се зголемува свесноста за здрави прехранбени навики, а бројот на лица кои размислуваат во насока на менаџирање на внесот на балансирани хранливи материи постојано расте.

Kликни тука и дознај повеќе

Новости

Бразилските фудбалски фанови појадуваат македонски мусли - Виталиа отсега со извоз во далечниот Бразил!

Компанијата Виталиа која долги години се грижи за здравјето на македонските граѓани, отсега со своите производи го освојува и далечниот Бразилски пазар.

повеќе...

Виталиа избрана за Бр.1 ПО КВАЛИТЕТ и добитник на престижната QUDAL награда

Швајцарска организација ICERTIAS ја избра Виталиа за компанија која нуди апсолутно најдобар квалитет на македонскиот пазар, доделен QUDAL – QUality meDAL 2014/2015.

повеќе...

Виталиа со Халал го зголемува извозот

Производителот за здрава храна “Виталиа” го имплементираше Халал стандардот кој ги содржи
барањата и прописите според шеријатската норма за произведување на храна со Халал квалитет.

повеќе...