• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Пченкарни галети – солени 130г

Комбинација од пченка и морска сол

  • Без додаден шеќер, Без холестерол
  • Не содржи пченица
  • Без адитиви, Без ГМО
  • Печени, а не пржени
  • Извор на диетални влакна
  • Вегански производ - погоден за луѓе кои не конзумираат храна од животински потелко и мед
  • Без ГМО

Се употребуваат за грицкање или за подготовка на лесен оброк во комбинација со џем, крем, млечен намаз или свеж зеленчук

Производот е погоден за вегани
Нутритивни вредности 100 g/г one cake
Енергетска вредност 1575kJ
375kcal
122kJ
29kcal
Масти 1.8g 0.14g
од кои заситени 0.25g 0.02g
Јаглехидрати 80g 6.17g
од кои шеќери 2.4g 0.2g
Влакна 4g 0.31g
Протеини 7.9g 0.61g
Сол 1g 0.08g