• Избор на јазик:
  • MK
  • EN
  • SR

Мелена гранола со јаткасто овошје 350г – за каши, десерти и колачи

Нов производ

Мелена гранола со јаткасто овошје е микс од 64% овесни снегулки со бадеми, лешници и ореви, збогатена со магнезиум и Б комплекс.

Засладена со кафеав шеќер - здрава замена за белиот рафиниран шеќер. Мелена гранола со јаткасто овошје е збогатена со мед и приготвена со канола масло – природен извор на
омега 3.

Богата е со диетални влакна - неопходни за активен метаболизам. Мелената гранола е посен производ и се употребува за подготовка на каши, десерти и колачи.

За подготовка на десети и колачи се употребува како замена за мелени бисквити.

Мелената гранола има одличен вкус на јаткасти плодови и нема потреба од дополнително додавање на мелени ореви или лешници.

Конкурентна цена.

Халал сертифициран производ
Производот е погоден за вегетеријанци