fbpx

Јазик

Vitalia Super Raw Bars – Junk free, guilt free snacking

Home / nutrition / Vitalia Super Raw Bars – Junk free, guilt free snacking

Vitalia Super Raw Bars – Junk free, guilt free snackingБрзо надополнување на енергијата on-the-go е основна потреба на современиот потрошувач за да се справи со предизвиците на динамичниот животен стил. Затоа, не треба да се чувствувате лошо по консумација на Вашата ужина.
Со Vitalia Super Raw Bars, веќе и не морате! Кажете НЕ на junk ужинките, празните калории и вештачкиот вкус. Кажете ДА на guilt-free уживање со вистински состојки и вкус што ви останува во паметење!Зошто Vitalia Super Raw bars се идеалната ужинка?

Сте слушнале за трендот на консумација на сирова храна? Започнат уште од 1800, денес е на врвот на популарноста поради придобивките кои ги нуди сировата храна, која е подлежна на минимална термичка обработка со задржување на сите хранливи материи, ензими и биоактивни компоненти.
Vitalia Super Raw Bars, формулирани со иновативна технологија ги носат тие придобивки на дофатот на вашата рака. Без грижа на совест и без премногу размислувања, претставуваат здрава ужина, со 100% природни состојки, без глутен, без додаден шеќер и погодни за лица што водат вегански животен стил.

Изберете го Вашиот омилен вкус!

Vitalia Super Raw Bar со урма, орев и јагодa

Сакате регулиран метаболизам, правилна дигестија и отстранување на слободните радикали? Ова е вкусот кој го барате! Максимално здраво уживање во сирова комбинација од урма, орев и јагода збогатена со комплетен протеински состав од киноа – суперхраната од Андите.

Vitalia Super Raw Bar со урма, бадем, чиа и какао

Ви фали енергија и добро расположение за да го пребродите работниот ден? Идеална здрава snack комбинација од урма, бадем збогатена со богат нутритивен комплекс од какао и чиа семе.

Vitalia Super Raw Bar со урма, смоква, индиски орев и амарант

Супервкусна мешавина од крцкав индиски орев, сочна урма и смоква збогатена со суперхраната амарант. Нутритивна ужинка полна со протеин, витамини и минерали за балансиран оброк on-the-go.

За сите оние екстра љубопитни, следете не на FB – Vitalia Healthy Food, Insta – Vitaliamk!
Ве очекуваат одлични изненадувања!
#JunkFreeGuiltGree

Препорачани производи

RAW BAR со урма, орев, јагода и киноа

30g
Click for more

RAW BAR со урма, бадем, чиа и какао

30g
Click for more

RAW BAR со урма, смоква,индиски орев и амарант

30g
Click for more

Препорачани производи

RAW BAR со урма, орев, јагода и киноа

RAW BAR со урма, бадем, чиа и какао

RAW BAR со урма, смоква,индиски орев и амарант