4 житни снегулки

250g

4 житни снегулки се неутрална, добро балансирана храна, произведена од интегрални житни зрна, чија семенска лушпа и никулец го содржи најголемиот дел од хранливите вредности. Без додаток на шеќер. Погодно за дијабетичари.

Детали за производ

Бадемово млеко во прав

80g

Бадемовото посно млеко е здрав производ кој брзо и лесно се поготвува и има висока хранливa вредност. Неговиот состав е: инстант бадеми (делумно обезмастени бадеми), оризов сируп, растителни влакна од багрем и пченка (малтодекстрин, пченкарен скроб, природна арома на бадем).

Детали за производ

Амарант снегулки

200g

Култивирано растение од Ацтеките, денес расте и се одгледува во Африка, Индија, Кина и Русија.

Важен аспект за овие жита е фактот што се безглутенски производ. Се карактеризира со бледо жолта боја на зрно. Составот на зрното е исклучително густ што го прави ова растение тешко за употреба, затоа се користи во комбинација со други растенија за полесна консумација.

Детали за производ

100% Природен оцет од диви јаболки

750ml

За витка линија и добро здравје!

Претставува природен производ добиен со ферментација на непрскани јаболка без додавање вештачки состојки.

Детали за производ

Сок од аронија со дренки

720g

Сокот Аронија со дренки е 100% природен производ, без додавање на конзерванси и адитиви. Богатиот вкус и арома се должи на употребеното свежо овошје.

Бобинките од аронија имаат многу здрави придобивки, преку подобрување на функцијата на циркулаторниот систем, помош при регулирање на крвниот притисок, како и намалување на ризикот од кардиоваскуларни заболувања.

Детали за производ

Сок од аронија

720ml

Сокот Аронија е 100% природен производ, без додавање на конзерванси и адитиви. Богатиот вкус и арома се должи на употребеното свежо овошје.

Бобинките од аронија имаат многу здрави придобивки, преку подобрување на функцијата на циркулаторниот систем, помош при регулирање на крвниот притисок, како и намалување на ризикот од кардиоваскуларни заболувања.

Детали за производ

Чај од аронија

100g

Единствен чај од аронија на пазарот со 50% органска аронија во својот состав.

Претствува оригинална мешавина со 80% сушено овошје ( 50% органска аронија, брусница, јаболко, плод од шипка) и цвет од хибискус. Изобилува со природна арома која плени и киселкаст вкус која ќе ги заголица вашите сетила.

Детали за производ

Диабет бар

30g

Здрава и вкусна диетална ужина без додаток на шеќер.

Состав: семиња ( тиква, сончоглед, сусам ), експандиран ориз, екструдирана пченица, сорбитол, малтодекстрин, растително малсо, емулгатор: соин лецитин.

Детали за производ

Јачменови снегулки

250g

Јачменовите снегулки се природна и здрава храна, без адитиви и конзерванси. Обилуваат со хранливите состојки на јачменовото зрно, како што се: јагленородни хидрати, витамини, минерали. Без додаток на шеќер. Погодно за дијабетичари.

Детали за производ

Екстракт од јачменов слад – Малтекс

460g - 920g

Малтексот од Виталиа претставува природен производ добиен со екстракција на целото – интегрално јачменово зрно.

По конзистенција е како медот, со темнокафеава боја и со изразен вкус и миризба на слад.

Детали за производ

Базис мусли

300g

Вкусна мешавина од овесни, јачменови, пченични и ’ржани снегулки, сончогледово семе и сусам.
Базис муслите се неутрална, добро избалансирана храна,произведена од интегрални житни зрна, чија семенска лушпа и никулец го содржи најголемиот дел од хранливите вредности.

Детали за производ

Biters2go мини житна плочка со сушено и јаткасто овошје

210g

Енергија во секој момент од активниот ден. Спремете се да го истрчате целиот ден на долги патеки без пречки или да се опуштите во комбинација со слатка закуска заедно со незменливите мини барови Biters2go. Крцкав и вкусен залак за долготрајна енергија кој ја надополнува вашата дневна авантура.

Детали за производ