Сируп од урма

250g

Здрава замена за шеќер. Со темна боја и многу сладок вкус служи за подготвување на голем број јадења во кои се вклучуваат од десерти па се до пикантни главни јадења. Се препорачува секојдневно користење поради многубројните здравствени придобивки. Во себе содржи активни хемиски супстанции кои го спречуваат развојот на бактериски инфекции.

Детали за производ

Растителен напиток во прав со протеин од грашок

300g

Дали сте подготвени за веганска комбинација супериорна над млекото и млечните производи?
Пробајте го новиот вегански напиток без додаден шеќер, збогатен со протеини од грашок.

Моќната комбинација на соја и ориз му дава на овој пијалок одличен вкус, мазна текстура и високонутритивна структура.

Детали за производ

Растителен напиток со ванила и протеин од грашок

300g

Ако избегнувате млечни производи, сте интолерантни на лактоза или само сакате да истражите нови опции, одберете го новиот растителен напиток со вкус на ванила и со протеин од грашок.

Детали за производ

Кокосово Органско Масло

210g - 370g

Кокосовото масло е едно од најздравите масла кое се употребува во исхраната. Представува растително масло кое се добива преку пресување на внатрешноста на кокосот со што се зачувуваат сите корисни својства на маслото.

Бојата на маслото е бела до бледо жолта има карактеристичен пријатен мирис на кокос. Кокосовото масло содржи здрава форма на заситени масти,што значи неговото конзумирање помага во забрзување на метаболизмот. Му овозможува на телото да согорува повеќе масти и стовремено давајќи му повеќе енергија и поголема издржливост.

Детали за производ