Диабет бар

30g

Здрава и вкусна диетална ужина без додаток на шеќер.

Состав: семиња ( тиква, сончоглед, сусам ), експандиран ориз, екструдирана пченица, сорбитол, малтодекстрин, растително малсо, емулгатор: соин лецитин.

Детали за производ

Оризови галети со бел крем

35g

Вкусна комбинација од ориз и интегрален ориз

Оризовите галети се направени од комбинација на ориз и интегрален ориз кој има здравствен бенефит и изобилува со влакна, јаглехидрати и фитофеноли кои пак имаат антиоксидативно дејство , го регулираат хормоналниот статус, стимулација на ензими, имаат антибактериски ефект и секако ја подобруваат психичката состојба. Сето ова ги прави оризовите галети една здрава ужина, која во себе не содржи рафинирани масти, холестерол и се со ниска калориска вредност.

Детали за производ

Оризови галети со какао крем засладени со Стевиа

35g

Вкусна комбинација од ориз и интегрален ориз.

Оризовите галети се направени од комбинација на ориз и интегрален ориз кој има здравствен бенефит и изобилува со влакна, јаглехидрати и фитофеноли кои пак имаат антиоксидативно дејство , го регулираат хормоналниот статус, стимулација на ензими, имаат антибактериски ефект и секако ја подобруваат психичката состојба. Сето ова ги прави оризовите галети една здрава ужина, која во себе не содржи рафинирани масти, холестерол и се со ниска калориска вредност.

Детали за производ

Мултижитни галети

100g

Комбинација од интегрални жита: пченица, рж, јачмен.

 • Големо количество на влакна
 • Извор на протеини
 • Без додаден шеќер
 • Мало количество масти
 • Без адитиви
 • Без холестерол
 • Печено , не пржено/li>

  Детали за производ

Пченкарни галети

130g

Комбинација од пченка и морска сол

 • Без додаден шеќер, Без холестерол
 • Не содржи пченица
 • Без адитиви, Без ГМО
 • Печени, а не пржени
 • Извор на диетални влакна

Детали за производ

Крекери Без Глутен со суперсемиња

90g

Уникатни крекери со крцкава структура. Комбинацијата од киноа, амарант и семињата – тиква, лен, сончоглед, чиа, црно семе, претставуваат здав и исклучително вкусен оброк.

Детали за производ

Крекери Без Глутен со кромид и чили

90g

Уникатни крекери со крцкава структура. Комбинацијата од киноа, ленено семе, сусам, интегрален ориз и оризови снегулки претставуваат здав и исклучително вкусен оброк.

Детали за производ

Екстракт од јачменов слад – Малтекс

460g - 920g

Малтексот од Виталиа претставува природен производ добиен со екстракција на целото – интегрално јачменово зрно.

По конзистенција е како медот, со темнокафеава боја и со изразен вкус и миризба на слад.

Детали за производ

Просо

300g

Содржи јагленохидрати, протеини, масти, минерални материи, витамини од Б комплексот, железо, магнезиум, фосфор, калиум, калциум, лецитин, натриум, јод и есенцијални амино киселини.

Детали за производ

Чиа семе

100g - 200g

Семето од чиа (salavia hispanica ) e познато уште од времето на древните култури и претставувало значаен извор на енергија на Маите и Инките. Поради извонредните карактеристики на семето Маите го нарекле “Chia” што значи “Сила”.

Детали за производ

4 мелени семиња

170g

Извонредно балансирана мешавина од 4 мелени семиња: тиква, сончоглед, лен и интегрален сусам. Природно е богата со диетални влакна, железо, витамин Б1, калциум, магнезиум и фосфор.

Детали за производ

100% Природен оцет од диви јаболки

750ml

За витка линија и добро здравје!

Претставува природен производ добиен со ферментација на непрскани јаболка без додавање вештачки состојки.

Детали за производ