Пченкарни галети

130g

Комбинација од пченка и морска сол

  • Без додаден шеќер, Без холестерол
  • Не содржи пченица
  • Без адитиви, Без ГМО
  • Печени, а не пржени
  • Извор на диетални влакна

Детали за производ

Брусница

100g

Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус. Изобилува со антиоксиданси, органски киселини, провитамин А( бета каротин), витамини од Б групата (Б1, Б2, Б3), витамин Ц и многу други минерали (K, Ca, Mg). Содржи и многу фитоматерии и омега 3 масни киселини.

Детали за производ

Егзотик микс

100g

Извонредна мешавина на дехидрирани овошја и јаткасти плодови која ќе Ви даде енергија и здравје.
Без додаток на шеќер. Состав: папаја, манго, ананас, бадем, лешник.

Детали за производ

Ленено семе

100g

Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини кои ја разредуваат крвта и го намалуваат ризикот од формирање на тромбови.

Во народната медицина се користи како лек против воспаление на слузокожата на устата, желудникот и цревата. За проблеми со варењето треба да земата по две лажици дневно.

Детали за производ

Крекери Без Глутен со кромид и чили

90g

Уникатни крекери со крцкава структура. Комбинацијата од киноа, ленено семе, сусам, интегрален ориз и оризови снегулки претставуваат здав и исклучително вкусен оброк.

Детали за производ

Крекери Без Глутен со суперсемиња

90g

Уникатни крекери со крцкава структура. Комбинацијата од киноа, амарант и семињата – тиква, лен, сончоглед, чиа, црно семе, претставуваат здав и исклучително вкусен оброк.

Детали за производ

Go Nutri бар со јаболко

25g

Go nutri мусли бар со јаболко 25г е микс од 3 видови интегрални житарици (овес, ориз, пченка) со парчиња сушено јаболко, засладени со кафеав шеќер.

Детали за производ

Go Nutri овесни крекери со семе од сусам и оригано

150g

Моќта на овесот преточена во Go Nutri Овесни солени крекери, здрава замена за високо калоричните грицки. Пробајте ги новите Виталиа Go Nutri овесните солени крекери со семе од сусам, лен и оригано. Оригинална и вкусна фузија од 33% овесни снегулки во комбинација со интегрални жита- пченица, пченка и ориз.

Детали за производ

Гоџи бобинки

100g

Гоџи бобинките се природен извор на минерали и витамини. Содржат витамини (витамин Б2, витамин Б1, витамин Ц ) како и минерали (железо, цинк, селен, калциум, калиум). Изобилуваат со растителни влакна (100гр. Гоџи бобинки содржи 7гр растителни влакна) кои даваат чувство на ситост и ја подобруваат дигестијата на храната.

Детали за производ

Гранола бар со јаболко и цимет

35g - 210g

Гранола бар со јаболко & цимет е совршена комбинација на овесни снегулки и суво јаболко, засладени со кафеав шеќер. Подготвени се по специјална рецептура која ќе ги изненади вашите сетила и даде долготрајна енергија.

Детали за производ

Мелено ленено семе

180g

Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини кои ја разредуваат крвта и го намалуваат ризикот од формирање на тромбови.

Во народната медицина се користи како лек против воспаление на слузокожата на устата, желудникот и цревата. За проблеми со варењето треба да земата по две лажици дневно.

Детали за производ

Просо

300g

Содржи јагленохидрати, протеини, масти, минерални материи, витамини од Б комплексот, железо, магнезиум, фосфор, калиум, калциум, лецитин, натриум, јод и есенцијални амино киселини.

Детали за производ