V for Vitality мултижитни снегулки со чиа и крцкави чоколадни житарици

300g

Оригинален микс од мултижитни снегулки, кранчи мусли со темно чоколадо и чиа, чоколаден корнфлекс и темно чоколадо.

V for Vitality мултижитните снегулки се балансиран оброк кој целосно ги исполнува условите на модерниот концепт за здрава исхрана.

Детали за производ

V for Vitality мултижитни снегулки со овошје

300g

“V for Vitality” мултижитните снегулки од цело зрно со 30% овошје претставуваат балансиран оброк кој целосно ги исполнува условите на модерниот концепт за здрава исхрана.

Основна компонента во “V for Vitality” продуктите се мултижитните снегулки кои во себе содржат избалансирана мешавина на интегрални зрна жито и тоа пченка, ориз, овес, јачмен, лен, ‘рж и просо. Токму затоа “V for Vitality” е идеален извор на диетални влакна кои го регулираат метаболизмот и содржат ниско ниво на масти.

Детали за производ

Take Away Slim Line со калинка и јагода

90g

Виталиа Slimline мусли со калинка и јагода се добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус. Slimline муслите се засладени со сорбитол и сукралоза и не содржат додадени шеќери. Претставуваат природен извор на диетални влакна, кои благопријатно делуваат во варњето на храната.

Детали за производ

Take Away овесна каша со вкус на малина

85g

Go Nutri инстант овесна каша на Виталиа претставува балансиран микс од меки овесни снегулки, пченични нукулци и малина. Засладени со стевиа засладувач и претставуваат значаен извор на диетални влакна.

Детали за производ

Take Away чоколадно мусли

110g

Виталиа Чоколадните Мусли се добро избалансирана здрава храна со извонреден чоколаден вкус и арома со мешавина од житни снегулки и чоколадни парчиња. Засладени се со кафеав шеќер и претставуваат значаен извор на диетални влакна.

Детали за производ

Go Nutri овесни снегулки

500g

Овесните снегулки претставуваат одлично избалансирана, нетретирана и природна храна. Произведени се од целото зрно и во себе ги имаат задржано хранливите вредности: протеини, витамини, јагленхидрати и минерали.

Детали за производ

Лупен овес

400g

Лупениот овес претставува целозрнеста житарка со високонутритивна вредност.Содржи високо количество на растителни влакна која ја подобруваат дигестијата на храната.

Детали за производ

Go Nutri овесна каша со Малина

55g

Замисли си здрава овесна каша со богат вкус на малина за само 2 минути? Имај со тебе две минутно слатко и здраво инстант задоволство, без разлика дали си дома, на работа, во друштво. Само одбери Go Nutri инстант овесна каша на Виталиа и уживај во балансираниот микс од меки овесни снегулки, пченични нукулци, чоколадо со лешници или малина, засладени со Stevia или фруктоза.

Детали за производ

Go Nutri овесна каша со брусница и хељда

60g

Брусница, хељда и овесни снегулки е составот на новиот Го Нутри оброк готов за 2 минути. Инстант овесна каша со нов неодолив вкус од брусница која во себе има грст здравствени придобивки. Оброк кој ќе ве натера да се извлечете од кревет и започнете со вкусен појадок во комбинација од овес, хељда и брусница.

Детали за производ

Go Nutri Овесна каша со чоколадо

55g

Замисли си здрава овесна каша со богат вкус на чоколадо за само 2 минути? Имај со тебе две минутно слатко и здраво инстант задоволство, без разлика дали си дома, на работа, во друштво. Само одбери Go Nutri инстант овесна каша на Виталиа и уживај во балансираниот микс од меки овесни снегулки, пченични никулци, чоколадо со лешници или малина, засладени со стевиа или фруктоза.

Детали за производ

Go Nutri овесна каша со вкус на карамел и чиа

60g

Го обожавате вкусот на карамела? Новата овесна каша на Виталиа со чиа и вкус на карамела е направена со уникатна рецептура во која нема додадени шеќери и пред се наменета за потребите на сите Вас кои го одбегнувате шеќерот од секојдневната исхрана. Ја препорачуваме како совршен оброк кај лица со покачено ниво на глукоза во крвта затоа што содржи само 0.3г шеќер во една порција. Пробајте го новиот здрав и вкусен оброк готов за само 2 минути.

Детали за производ

Go Nutri овесна каша со банана, чоколадо и киноа

60g

Новиот неодолив вкус на банана и чоколадо во совршен спој со киноа за здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна кои се грижат за здрава дигестија и не дозволуваат внес на додатни масти и прости шеќери. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело.

Детали за производ