Кранчи мусли со Брусница

375g - 600g

Виталиа крцкавите мусли претставуваат добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома. Произведени според оригинален рецепт од најквалитетно овошје и житни снегулки.

Детали за производ

Мелена гранола со јаткасто овошје

350g

Мелена гранола со јаткасто овошје – за каша, десерти и колачиња.
Гранола со јаткасто овошје е мешавина од 64% овесни снегулки со бадеми, лешници и ореви збогатени со магнезиум и Б комплекс.

Детали за производ

Кршена Гранола микс

400g

Гранолата претставува оригинална формула од овес, јатки и мед. Избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома.

Детали за производ

Гранола мусли со овошје

350g

Гранола мусли со овошје збогатено со калциум и Б комплекс претставува оригинална мешавина од овесни снегулки и сушено овошје (папаја, ананас, суво грозје, банана чипс, брусница, јаболко).

Детали за производ

Гранола мусли со мед и бадем

350g - 500g

Гранола муслите со мед и бадем претставуваат оригинална мешавина од овесни снегулки, бадеми и мед, засладени со нерафиниран кафеав шеќер.

Детали за производ

Гранола мусли со јаткасто овошје

350g - 500g

Гранола муслите со јаткасто овошје збогатени со Магнезиум и Б комплекс претставуваат оригинална мешавина на овесни снегулки и јаткасто овошје (лешник, бедеми, орев).

Детали за производ

V for Vitality мултижитни снегулки со чиа и крцкави чоколадни житарици

300g

Оригинален микс од мултижитни снегулки, кранчи мусли со темно чоколадо и чиа, чоколаден корнфлекс и темно чоколадо.

V for Vitality мултижитните снегулки се балансиран оброк кој целосно ги исполнува условите на модерниот концепт за здрава исхрана.

Детали за производ

V for Vitality мултижитни снегулки со овошје

300g

“V for Vitality” мултижитните снегулки од цело зрно со 30% овошје претставуваат балансиран оброк кој целосно ги исполнува условите на модерниот концепт за здрава исхрана.

Основна компонента во “V for Vitality” продуктите се мултижитните снегулки кои во себе содржат избалансирана мешавина на интегрални зрна жито и тоа пченка, ориз, овес, јачмен, лен, ‘рж и просо. Токму затоа “V for Vitality” е идеален извор на диетални влакна кои го регулираат метаболизмот и содржат ниско ниво на масти.

Детали за производ

Take Away Slim Line со калинка и јагода

90g

Виталиа Slimline мусли со калинка и јагода се добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус. Slimline муслите се засладени со сорбитол и сукралоза и не содржат додадени шеќери. Претставуваат природен извор на диетални влакна, кои благопријатно делуваат во варњето на храната.

Детали за производ

Take Away овесна каша со вкус на малина

85g

Go Nutri инстант овесна каша на Виталиа претставува балансиран микс од меки овесни снегулки, пченични нукулци и малина. Засладени со стевиа засладувач и претставуваат значаен извор на диетални влакна.

Детали за производ

Go Nutri овесна каша со Малина

55g

Замисли си здрава овесна каша со богат вкус на малина за само 2 минути? Имај со тебе две минутно слатко и здраво инстант задоволство, без разлика дали си дома, на работа, во друштво. Само одбери Go Nutri инстант овесна каша на Виталиа и уживај во балансираниот микс од меки овесни снегулки, пченични нукулци, чоколадо со лешници или малина, засладени со Stevia или фруктоза.

Детали за производ

Go Nutri Овесна каша со чоколадо

55g

Замисли си здрава овесна каша со богат вкус на чоколадо за само 2 минути? Имај со тебе две минутно слатко и здраво инстант задоволство, без разлика дали си дома, на работа, во друштво. Само одбери Go Nutri инстант овесна каша на Виталиа и уживај во балансираниот микс од меки овесни снегулки, пченични никулци, чоколадо со лешници или малина, засладени со стевиа или фруктоза.

Детали за производ