Цветен прав-полен

healthy, minerals, pollen,

Цветен прав-полен е 100% природен извор на био енергија за регенерирање и ревитализација на организмот.

Кол

Share

Facebook

Цветен прав-полен е 100% природен извор на био енергија за регенерирање и ревитализација на организмот.
Тој е балансиран додаток богат со хранливи материи и има идеална комбинација на витамини (А, Б, Ц, Е, Д), 27 минерали (меѓу кои се калиум, калциум, манган, железо), протеини со сите аминокиселини и ензими, кои сите се залагаат за медицинскиот ефект на овој подарок од природата.
Поленот од Виталиа го намалува заморот, стресот и депресијата. Ја подобрува циркулацијата и го освежува организмот по инфекции. Благодарение на рутин (антиоксиданс), ги штити крвните садови, позитивно влијае на цревната флора и е природна терапија за атеросклероза. Исто така, ја регенерира крвта, ја зголемува активноста на мозокот и го подобрува квалитетот на кожата.
Ова е одличен додаток во исхраната за деца, бремени жени и доилки.
Препорачана употреба: Може да се раствори во мед, овошен сок или млеко и да се конзумира наутро пред појадок или навечер пред спиење. Препорачаната дневна доза е 1-2 лажици за возрасни, 1-2 лажички за адолесценти и ½ - 1 лажичка за деца.

Состав:

полен во гранули

Нутритивна вредност100g
Енергија98.5%
Масти4-10%
Јаглехидрати30-50%
Протеини12-22%
4%

"МАСТИ"


0g

"ШЕЌЕРИ"


15%

"ПРОТЕИНИ"


Коментари

Не постојат коментари

Бидете први да оставите коментари “Цветен прав-полен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *