Бронховит

natural, immunity, Healthsuplement,

Бронховит е 100% природен диететски производ подготвен од малтекс- јачменов слад, соин лецитин, екстракт и етерични масла од лековити растенија: нане, мајчина душица, бозел, камилица, шипка, липа.

Кол

Share

Facebook

Бронховитот е 100% природен диететски производ подготвен од малтекс- јачменов слад, соин лецитин, екстракт и етерични масла од лековити растенија: нане, мајчина душица, бозел, камилица, шипка, липа.

Богатството од природни состојки го прават Бронховит енергетски и нутритивно извонредно избалансиран додаток во исхраната кој го зајакнува организмот. Малтексот и екстрактите од лековитите растенија ги штитат органите за дишење, ја ублажуваат кашлицата го олеснуваат искашлувањето и делуваат антивоспалително и антисептички на горните дишни патишта кај пушачите како и во случај на настинка, грип или бронхит.

Употреба: за деца 2-3 мали лажички, а за возрасни 2-3 големи лажици дневно. Бронховитот може да го користите како додаток во чај или млеко за засладување и подобрување на вкусот на напитокот.

Производот е погоден за вегани

Состав:

Малтекс, јачменов слад, соја лецитин и екстракт од лековити билки (нане, мајчина душица, бозел, камилица, шипка, липа)

Алергени:

Содржи глутен и соја.

Нутритивна вредност100 g
Енергија374.5kcal/1516kJ
Протеини3.4g
Јаглехидрати56.7g
Масти14.9g
56.7g

"ЈАГЛЕХИДРАТИ"


3.4g

"ПРОТЕИНИ"


14.9g

"МАСТИ"


Elder

Elder is a plant used as a dietary supplement against common colds, flu or constipation. It contains moderate contents of vitamin B6 (18% DV) and iron (12% DV) and is a rich source of vitamin C.

Нане

Нането е популарна билка со многу здравствени придобивки. Има смирувачки ефект врз желудникот, и го штити од металоиди. Исто така, содржи анти-воспалителен агенс, кој помага против алергии.

Мајчина душица

Мајчина душица е билка чиј цвет, лист и масло се користат како лек. Ефективна е против бронхитис, воспалено грло, гастритис, дијареа, паразитни инфекции и кожни нарушувања.

Камилица

Камилицата е една од најантичките билки познати во светот. Нејзините соединенија се корисни за третман на инфламација, мускулни грчеви, болки во абдоменот, рани, гастроинтестинални нарушувања и реуматична болка.

Јачменов слад

Јачменовиот слад е нерафиниран засладувач процесиран од екстракција од ртен јачмен, кој содржи 65%малтоза, 30% комплексни јаглехидрати и 3% протеин.