Колаген напиток во прав со вкус на јагода

Collagenenriched, innerhealth, outerglow, jointheath, smoothskin,

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи. Виталиа колагенските напитоци помагаат да се регенерира телото и внатрешниот баланс, истовремено подобрувајќи го здравјето и придонесувајќи до здрав сјај на кожата.

Кол

Share

Facebook

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи. Виталиа колагенските напитоци помагаат да се регенерира телото и внатрешниот баланс, истовремено подобрувајќи го здравјето и придонесувајќи до здрав сјај на кожата.
Редовната консумација на колагенските напитоци придонесува за видливи бенефити на кожата, обезбедувајќи 6g колаген на порција.

COLLAGEN BEAUTY е пријатен напиток со вкус на јагода кој не само што носи докажани бенефити за кожата, туку и го намалува чувството на глад и дава максимална енергија. Тоа се должи на коензим Q10 кој е комбиниран со биоактивни пептиди од колаген. Додадениот Витамин Ц дополнително ја стимулира синтезата на колагенот.

  • 6g колаген по порција
  • Висока количина на протеин
  • Без додаден шеќер
  • Високо количество на растителни влакна
  • Збогатено со coenzyme Q10 и витамин Ц

1 доза од дозерката (8g) се раствара со 200 мл ладна вода, млеко, чај или сок. Препорачаната доза не смее да се пречекори*. Додатокот на исхраната не е надоместок или замена за балансирана исхрана. Важно е да се придржувате кон урамнотежена и разновиднa исхрана и здрав начин на живот
* Преголем внес на колаген може да предизвика надувување и киселини во желудник. Кај лица со семејна историја на камен на бубрег да се консумира со внимателност бидејќи ризикот за развивање камен е поголем.

Состав:

Хидролизиран говедски колаген, растителни влакна, јагода лиофилизирана 1,5%, витамин Ц (аскорбинска киселина) , коензим Q10 (100mg/100g), засладувач: стевиол гликозид, арома
.

Алергени:

Може да содржи траги од соја, сусам, јаткасто овошје, млеко и кикирики.

Нутритивни вредности100g
Енергија1460.3 КЈ/347.7 kcal
Масти0,075g
од кои заситени0g
Јаглехидрати0.75 g
од кои шеќери0g
Влакна22 g
Протеин75 g
Сол0.6 g
Витамин Ц800mg
75g

"ПРОТЕИНИ"


0.07g

"МАСТИ"


22g

"ВЛАКНА"