Колаген напиток во прав

Collagenenriched, innerhealth, outerglow, jointheath,

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи. Виталиа колагенските напитоци помагаат да се регенерира телото и внатрешниот баланс, истовремено подобрувајќи го здравјето и придонесувајќи до здрав сјај на кожата.

Кол

Share

Facebook

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи. Виталиа колагенските напитоци помагаат да се регенерира телото и внатрешниот баланс, истовремено подобрувајќи го здравјето и придонесувајќи до здрав сјај на кожата.
Редовната консумација на колагенските напитоци придонесува за видливи бенефити на кожата, обезбедувајќи 6g колаген на порција.

COLLAGEN Body е вкусен кремаст напиток со неутрална арома, кој го помага подмладувањето на кожата, истовремено поддржувајќи го здравјето на коските и нивната цврстина. Тоа се должи на присуството на биоактивни пептиди од колаген во комбинација со магнезиум. Додадениот Витамин Ц дополнително ја стимулира синтезата на колагенот.

  • 6g колаген по порција
  • Висока количина на протеин
  • Без додаден шеќер
  • Високо количество на растителни влакна
  • Збогатено со магнезиум и витамин Ц

2 лажички (8гр.) се раствараат со 200 мл ладна вода, млеко, чај или сок. Препорачаната доза не смее да се пречекори*. Додатокот на исхраната не е надоместок или замена за балансирана исхрана. Важно е да се придружувате кон урамнотежена и разновиднa исхрана и здрав начин на живот
* Преголем внес на колаген може да предизвика надувување и киселини во желудник. Кај лица со семејна историја на камен на бубрег да се консумира со внимателност бидејќи ризикот за развивање камен е поголем.

Состав:

Хидролизиран говедски колаген, растителни влакна, витамин Ц (аскорбинска киселина) , тримагнезиум дицитрат, арома.

Алергени:

Може да содржи траги од соја, сусам, јаткасто овошје, млеко и кикирики.

Нутритивни вредности100g
Енергија1485КЈ/353kcal
Масти0.13g
од кои заситени0g
Јаглехидрати1.6 g
од кои шеќери0g
Влакна23 g
Протеин75 g
Сол0.6 g
Витамин Ц800mg
Магнезиум1900mg
75g

"ПРОТЕИНИ"


0.13g

"МАСТИ"


23g

"ВЛАКНА"


Коментари

Не постојат коментари

Бидете први да оставите коментари “Колаген напиток во прав”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *