Diabet Hon

healthy, natural, diabetesfriendly, sweet,

Diabet Hon е вкусен десерт кој содржи природни состојки, билки и екстракт од полен. 100% природен производ засладен со природен засладувач: фруктоза и сорбиол.

Кол

Share

Facebook

Diabet Hon е вкусен десерт кој содржи природни состојки, билки и екстракт од полен. 100% природен производ засладен со природен засладувач: фруктоза и сорбиол. Се употребува како намаз на леб и ароматски засладувач за пијалоци. Соодветен за дијабетичари.

Состав:

замена за шеќер: фруктоза и сорбитол, екстракти од медицински билки  (коприва, шипка, нане), пчелин полен.

Нутритивна вредност100g
Енергија1033kcal/4380kJ
Масти0.66g
Јаглехидрати260g
од кои шеќери166g
Полиоли93.3g
0.66g

"МАСТИ"


93g

"ПОЛИОЛИ"


310kcal

"ЕНЕРГИЈА"


Шипка

Шипката е посебно богата со витамин Ц. Содржи каротеноиди - бета каротен, лутеин, зеаксантин и ликопен кои го одржуваат здравјето на очите и имаат и дополнителни биолошки улоги.

Цветен прав - полен

Поленот содржи витамини, минерали, јаглехидрати и протеин. Доаѓа од поленот од телата на пчелите. Корисен е за третман на алергии, стомачни проблеми и астма.

Нане

Нането е популарна билка со многу здравствени придобивки. Има смирувачки ефект врз желудникот, и го штити од металоиди. Исто така, содржи анти-воспалителен агенс, кој помага против алергии.

Коментари

Не постојат коментари

Бидете први да оставите коментари “Diabet Hon”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *