Go Nutri бар со кајсија и темно чоколадо

cerials, healthy, desert, vegan,

Микс од 4 видови интегрални житарици ( овес, ориз, пченка, pж) со парчиња сушена кајсија, декорирано со темно чоколадо.

Кол

Share

Facebook

Микс од 4 видови интегрални житарици ( овес, ориз, пченка, pж) со парчиња сушена кајсија, декорирано со темно чоколадо.

Go nutri мусли бар е засладен со кафеав шеќер Demerara. Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.

Здрава замена за чоколадните бомбони и сите оние калорични слатки производи кои ги грицкате во текот на денот.

Одличен избор за деца, тинејџери, млади, возрасни, спотисти, бремени жени, вегетаријанци и сите кои се грижат за своето здравје.

Состав:

житарици(овесни снегулки, пченкарни снегулки (пченка, шекер, сол, јачменов слад, емулгатор: соин лецитин, арома ), екструдиран ориз, ржани снегулки), глукозен сируп, кафеав шеќер, какао прелив( шеќер, палминото масло, какао во прав, пченкарен скроб, емулгатор: соја лецитин и E476, арома), растително масло(палмино), сушена кајсија, фруктозен сируп, малтодекстрин, екстракт од јачменов слад, пченкарен скроб, концентриран лимонов сок , мед, емулгатор: соја лецитин, арома,готварска сол

Алергени:

производот содржи глутен и соја. Може да содржи траги од јаткасто овошје и сусам.

Нутритивна вредност100 g/r
Енергија1665kJ/398kcal
Масти11.6 g
од кои заситени5.5 g
Јаглехидрати68.4 g
од кои шеќери33 g
Влакна2.2 g
Протеини5 g
Сол 0.5 g
5g

"ПРОТЕИНИ"


68.4g

"ЈАГЛЕХИДРАТИ"


11.6g

"МАСТИ"


Овесни снегулки

Овесни снегулки се нутритивни, разновидни компоненти на овесни каши и мусли. Тие содржат протеини, растителни влакна, витамини и други нутритиенти кои промовираат добра дигестија и оптимално здравје.

Пченкарни снегулки

Пченкарните снегулки се житарки добиени со процесирање на снегулките од пченка. Богати се со јаглехидрати, протеини, магнезиум и железо, витамин Б 12, Б6 како и витамин Д и А.

Кајсија

Уживајте во сладоста на летото со вкусна сува кајсија. Ова овошје е богато во растителни влакна, антиоксидантни и калиум и може да се искористи како здрава ужинка или додаток во појадокот.

Какао

Какаото содржи неколку минерали, вклучувајќи калциум, бакар, магнезиум, фосфор, калиум, натриум и цинк. Сите овие минерали се наоѓаат во поголеми количини и носат специфични нутритивни бенефиции.