Go Nutri бар со брусница и бел крем

cerials, tasty, healthy, desert, white cream, cerials,

Микс од интегрални житарици со парчиња сушена брусница, делумно прелиени со бел крем.

Кол

Share

Facebook

Микс од интегрални житарици со парчиња сушена брусница, делумно прелиени со бел крем.

Go nutri мусли бар е Засладен со природни засладувачи: мед, кафеав шеќер Demerara и темно кафеав шеќер Dark Muscovado . Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.

Здрава замена за чоколадните бомбони и сите оние калорични слатки производи кои ги грицкате во текот на денот.

Одличен избор за деца, тинејџери, млади, возрасни, спотисти, бремени жени, вегетаријанци и сите кои се грижат за своето здравје.

Состав:

екструдиран ориз, прелив од бел крем 15% (шеќер, палмино масло, млеко обрано во прав (20%) , емулгатор: Е442 и Е476), гликозен сируп, овесни снегулки 12%, кафеав шеќер, пченкарни снегулки (пченкарен гриз, инулин, сол, екстракт од јачменов слад), палмино масло, екстракт од јачменов слад, брусница сушена 4% (брусница, шеќер, сончогледово масло), омекнувач: глицерол, пченкарен скроб, малтодекстрин, регулатор на киселост: лимонска киселина, готварска сол, емулгатор: соја лецитин, боја каротен, арома.

Алергени:

производот содржи млеко, глутен и соја. Може да содржи траги од јаткасто овошје .

Нутритивна вредност100 g
Енергија1768kJ/421kcal
Масти10g
од кои заситени6g
Јаглехидрати74.5 g
од кои шеќери22.3 g
Влакна2.9 g
Протеини6.8 g
Сол0.2g
6.8g

"ПРОТЕИНИ"


10g

"МАСТИ"


2.9g

"РАСТИТЕЛНИ ВЛАКНА"


Овесни снегулки

Овесни снегулки се нутритивни, разновидни компоненти на овесни каши и мусли. Тие содржат протеини, растителни влакна, витамини и други нутритиенти кои промовираат добра дигестија и оптимално здравје.

Екструдиран ориз

Екструзијата ја дава опцијата за реформулација на оризово брашно во производ кој може да се обликува. Во овој процес, можат да се додадат потенцијално функционални состојки во оризовото тело.

Бел крем

Бел крем е вкусна комбинација за многу барови. Нуди сладок вкус од стевиа и полиоли, без негативни ефекти врз организмот.

Брусница

Брусницата е шумско овошје што содржи умерени нивоа на витамин Ц, растителни влакна и есенцијални минерали - манган и други микронутритиенти. Помага против уринарни инфекции.

Кафеав шеќер

Кафеавиот шеќер е сахароза со специфична кафеава боја која се должи на присуството на меласа. Споредено со бел шеќер содржи минерали како калиум, железо, магнезиум и калциум.