Go Nutri бар со јагода и бел крем

cerials, healthy, desert, white cream, strawberries,

Микс од интегрални житарици со парчиња јагода, делумно прелиени со бел крем.Go nutri мусли бар е засладен со природни засладувачи: мед, кафеав шеќер Demerara и темно кафеав шеќер Dark Muscovado . Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.

Кол

Share

Facebook

Микс од интегрални житарици со парчиња јагода, делумно прелиени со бел крем.

Go nutri мусли бар е засладен со природни засладувачи: мед, кафеав шеќер Demerara и темно кафеав шеќер Dark Muscovado . Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.

Здрава замена за чоколадните бомбони и сите оние калорични слатки производи кои ги грицкате во текот на денот.

Одличен избор за деца, тинејџери, млади, возрасни, спотисти, бремени жени, вегетаријанци и сите кои се грижат за своето здравје.

Состав:

овесни снегулки, прелив од бел крем(шеќер, палмино масло, млеко обрано во прав, емулгатор: Е442 и Е476), екструдиран ориз, гликозен сируп, кафеав шеќер, пченкарни снегулки (пченкарен гриз, инулин, сол, екстракт од јачменов слад), палмино масло, екстракт од јачменов слад, паста јагода(шеќер, плод од јагода 35%, вода, згуснувач: пченкарен скроб, концентриран сок од капина, боја: Е120 и Е160, лимонска киселина, конзерванс: калиум сорбат), омекнувач: глицерол, пченкарен скроб, малтодекстрин, регулатор на киселост: лимонска киселина, готварска сол, емулгатор: соја лецитин, арома.

Алергени:

производот содржи млеко, глутен и соја. Може да содржи траги од јаткасто овошје .

Нутритивна вредност100 g/r
Енергија1740kJ/414kcal
Масти9 g
од кои заситени5.2 g
Јаглехидрати75.8 g
од кои шеќери23.6 g
Влакна3 g
Протеини 6 g
Сол 0.2 g
6g

"ПРОТЕИНИ"


9g

"МАСТИ"


3g

"РАСТИТЕЛНИ ВЛАКНА"


Овесни снегулки

Овесни снегулки се нутритивни, разновидни компоненти на овесни каши и мусли. Тие содржат протеини, растителни влакна, витамини и други нутритиенти кои промовираат добра дигестија и оптимално здравје.

Екструдиран ориз

Екструзијата ја дава опцијата за реформулација на оризово брашно во производ кој може да се обликува. Во овој процес, можат да се додадат потенцијално функционални состојки во оризовото тело.

Пченкарни снегулки

Пченкарните снегулки се житарки добиени со процесирање на снегулките од пченка. Богати се со јаглехидрати, протеини, магнезиум и железо, витамин Б 12, Б6 како и витамин Д и А.

Јагода

Јагодите се широко ценето овошје заради карактеристичната арома, светло црвената боја, сочната текстура и сладост. Тие се одличен извор на витамин Ц, манган и важни фитохемикалии.