Go Nutri корнфлекс

tasty, nutritious, breakfast, healthyfood, fiberrich,

Крцкави и вкусни Go nutri пченкарни снегулки без додаток на шеќер, содржат само природно присутни шеќери и мало количество незаситени масти.

Кол

Share

Facebook

Крцкави и вкусни Go nutri пченкарни снегулки без додаток на шеќер, содржат само природно присутни шеќери и мало количество незаситени масти.

Пченичните снегулки Go nutri без додаток на шеќер претставува природен извор на Б1 витамини. Содржат растителни влакна кои ја подобруваат работата на цревата и помагаат при дигестивни проблеми и ги неутрализира желудочните киселини. Не содржат ГМО.

Употреба: Go nutri пченкарни снегулки без додаток на шеќер се едноставни и лесни за подготовка и се препорачуваат за сите возрасти - 4 супени лажици пченкарни снегулки се потопуваат во 100 мл млеко или јогурт.

Состав:

Пченкарен гриз 90%, инулин, сол, екстракт од јачменов слад, .

Алергени:

Содржи глутен. Може да содржи траги од сусам, соја и јаткасти плодови.

Нутритивна вредност100 g/г
Енергија1517kJ/361Kcal
Масти0.29g
од кои заситени0.07g
Јаглехидрати79.6g
од кои шеќери7.8g
Влакна2.8g
Протеини8.6g
Сол1.65g
8.6g

"ПРОТЕИНИ"


2.8g

"РАСТИТЕЛНИ ВЛАКНА"


0.29g

"МАСТИ"


Пченкарни снегулки

Пченкарните снегулки се житарки добиени со процесирање на снегулките од пченка. Богати се со јаглехидрати, протеини, магнезиум и железо, витамин Б 12, Б6 како и витамин Д и А.