Go Nutri Vegetables Pumpkin Seeds

Моќта на овесот преточена во Go Nutri Овесни солени крекери, здрава замена за високо калоричните грицки. Пробајте ги новите Виталиа Go Nutri овесни солени крекери со мешан зеленчук и семки од тиква.. Оригинална и вкусна фузија од 33% овесни снегулки во комбинација со интегрални жита- пченица, пченка и ориз.

Кол

Share

Facebook

Моќта на овесот преточена во Go Nutri Овесни солени крекери, здрава замена за високо калоричните грицки. Пробајте ги новите Виталиа Go Nutri овесни солени крекери со мешан зеленчук и семки од тиква.. Оригинална и вкусна фузија од 33% овесни снегулки во комбинација со интегрални жита- пченица, пченка и ориз. Направени од 100% природни состојки со балансиран нутритивен профил (овесни снегулки, интегрални брашна, семки од интегрален сусам , лен, тиква, оригано и мешан зеленчук). Претставува балансирана комбинација од 4 вида житарици и тоа :овесни снегулки, екструдиран ориз, пченично и пченкарно брашно, кои претставуваат природен извор на диетални влакна. Комбинирани се со канола масло кое содржи висок процент на Омега-3 незаситени масни киселини кои влијаат позитивно на кардиоваскуларниот систем и зачинети со калиумова сол која е здрава замена за готварската сол (натриум хлорид.) Хранлива и здрава ужина за било кој дел од денот, за сите кои се хранат здраво и практикуваат здрав начин на живот. Погодни за вегани. Калориска вредност: 100г Go nutri овесни солени крекери содржат: 392 ккал 15гр- 1 парче од Go nutri овесните солени крекери содржи 58,9 ккал. Go nutri овесните солени крекери се достапни во пакување од 150гр кое содржи 10 овесни крекери х 15гр/парче. Халал сертифициран производ Производот е погоден за вегани