Зелена глина за надворешна употреба

natural, minerals, cosmetics,

Зелената глина се истакнува како најефикасна меѓу многуте типови глина кои постојат. Таа е најценетото природно козметичко средство со извонредно регенеративно и ревитализирачко дејство врз кожата.

Кол

Share

Facebook

Зелената глина се истакнува како најефикасна меѓу многуте типови глина кои постојат. Таа е најценетото природно козметичко средство со извонредно регенеративно и ревитализирачко дејство врз кожата.

Благодарение на високата концентрација на минерали и олигоелементи, зелената глина помага во лекување на голем спектар кожни заболувања како акни, мозолки, чирови, рани и исекотини. Може да ја користите и како природен антирид (средство против брчки), за освежување, прочистување, дезинфекција и дезодорирање на кожата.

Маска за лице се подготвува така што 1 лажичка прав од глината се раствара со малку вода за да се добие густа хомогена маса. Потоа се нанесува во рамномерен слој на лице, врат и деколте, па се остава да се исуши. Доколку имате сува кожа додадете неколку капки маслиново масло. Маската извадете ја штом ќе почуствувате дека ви го затега лицето. Направете го тоа со млака вода или со чај од камилица. Потоа намачкајте се со крема.
Ставајте ја оваа маска двапати неделно. Таа ќе Ви ја подмлади кожата, ќе Ви ги израмни брчките, ќе Ви го освежи тенот и ќе го врати неговиот природен сјај. Глината за надворешна употреба на Виталиа е единствена на пазарот. Пробајте ја и уверете се во нејзините делоторни својства!

Состав:

Зелена глина

Алергени:

Може да содржи траги од јаткасти плодови и сусам.

Нутритивна вредност100g
Силикон35,2%
Алуминиум9,8%
Титаниум0,2%
Железо4,4%
Калциум26,7%
Магнезиум3,8%
Калиум0,4%
Натриум0,4%
Олиго елементи0,1%
26.7%

"КАЛЦИУМ"


35.2%

"СИЛИКОН"


3.8%

"МАГНЕЗИУМ"


Зелена глина во прав

Зелената глина е тип на минерална глина со висока апсорбирачка моќ. Уникатната композиција ја прави особено корисна како терапевтски третман за голем дел здравствени проблеми.

Коментари

Не постојат коментари

Бидете први да оставите коментари “Зелена глина за надворешна употреба”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *