Сок од аронија

tasty, healthy, nutritious, natural, refreshing, hydrating, vitaminbomb,

Сокот Аронија е 100% природен производ, без додавање на конзерванси и адитиви. Богатиот вкус и арома се должи на употребеното свежо овошје.

Бобинките од аронија имаат многу здрави придобивки, преку подобрување на функцијата на циркулаторниот систем, помош при регулирање на крвниот притисок, како и намалување на ризикот од кардиоваскуларни заболувања.

Кол

Share

Facebook

Сокот од Аронија е 100% природен производ, без додавање на конзерванси и адитиви. Богатиот вкус и арома се должи на употребеното свежо овошје.

Бобинките од аронија имаат многу здрави придобивки, преку подобрување на функцијата на циркулаторниот систем, помош при регулирање на крвниот притисок, како и намалување на ризикот од кардиоваскуларни заболувања. Збогатениот сок со витамин Ц нуди освежување, особено во услови на топло време. Витаминот Ц е моќен антиоксидант, кој помага во намалување на оксидативниот стрес во телото, во правилна функција на коските и мускулите и во зајакнувањето на имунолошкиот систем.

Засладен со фруктоза!

За целосна хидратација, освежување и нутритивна рамнотежа, сокот од аронија е идеален пијалок за секоја возрасна група, од деца до возрасни и во секое време од денот.
Препорачана употреба: 30-50мл дневно, половина час пред оброк.

Состав:

Плод од аронија, кафеав шеќер, засладувачи: стевиол гликозид, регулатор на киселост: аскорбинска и лимонска киселина, вода

Алергени:

Нема траги на алергени.

Нутритивна вредност100ml
Енергија204/48 kJ/kcal
Масти 0.1 g
од кои заситени0.0 g
Јаглехидрати11.1 g
од кои шеќери10.0 g
Влакна 1.0 g
Протеини 0.3 g
Сол0.0 g
Витамин Ц25 mg(41%)*
1g

"РАСТИТЕЛНИ ВЛАКНА"


10g

"ШЕЌЕРИ"


0.1g

"МАСТИ"


Аронија

Аронијата се нутритивно богати бобинки, кои содржат широк спектан на витамини и минерали како што е цинк, магнезиум, железо. Содржи антиоксиданти кои се борат против оксидативниот стрес.

Коментари

Не постојат коментари

Бидете први да оставите коментари “Сок од аронија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *