ApiVit мед со прополис

healthy, nutritious, vitaminC, supplement,

Виталиа медот со прополис е специјално дизајниран производ, со уникатен вкус и пријатна арома, при што се чуваат сите дополнителни хранливи материи.
Медот е збогатен со витамин Ц, кој во комбинација со природниот “лепак” кој ги држи сите заедно – прополисот, има уникатна способност да се користи во борбата против различните видови болести.

Кол

Share

Facebook

Виталиа медот со прополис е специјално дизајниран производ, со уникатен вкус и пријатна арома, при што се чуваат сите дополнителни хранливи материи. Лековитите својства на прополисот вклучуваат:

  • Антибактериски способности
  • Помага во намалување на крвниот притисок
  • Помага во третирањето на коскените заболувања поради активните биокомпоненти
  • Олеснува алергиски симптоми
  • Тој е полн со антиоксиданти
Употреба: препорачаната дневна доза е 3-5 лажици.

Состав:

мед, прополис, аскорбинска киселина.

Алергени:

Не содржи алергени.

Нутритивна вредност100g
Енергија1314 КЈ/310 kcal
Масти 0.0 g
од кои заситени /
Јаглехидрати 77.0 g
од кои шеќери 0.0 g
Влакна /
Протеини 0,3 g
Сол /
0g

"МАСТИ "


0.3g

"ПРОТЕИНИ"


0g

"ШЕЌЕРИ"


Мед

Медот ја добива својата сладост од моносахаридите фруктоза и глукоза. Колку потемна боја има, толку повеќе полифеноли содржи. Исто така е богат со Б витамини, железо и цинк.

Коментари

Не постојат коментари

Бидете први да оставите коментари “ApiVit мед со прополис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *