Оризови галети

tasty, nutritious, healthyfood, lowcalorie,

Се употребуваат за грицкање или за подготовка на лесен оброк во комбинација со џем, крем, млечен намаз или свеж зеленчук.

Производот е погоден за вегани.

Кол

Share

Facebook

Комбинација од ориз и интегрален ориз.

Без додаден шеќер, Без холестерол.

  • Не содржи пченица
  • Без адитиви, Без ГМО
  • Печени, а не пржени
  • Вегански производ - погоден за луѓе кои не конзумираат храна од животински потекло и мед


Се употребуваат за грицкање или за подготовка на лесен оброк во комбинација со џем, крем, млечен намаз или свеж зеленчук.

Производот е погоден за вегани.

Состав:

Ориз, интегрален ориз

Алергени:

Може да содржи траги од глутен, јаткасти плодовим соја и сусам.

Нутритивна вредност100g
Енергија1575kJ/375 kcal
Масти1.8 g
од кои заситени0.41 g
Јаглехидрати82.0 g
од кои шеќери 0.8 g
Влакна 2.0 g
Протеини6.8 g
Сол0.01 g
1.8g

"МАСТИ "


2g

"РАСТИТЕЛНИ ВЛАКНА"


6.8g

"ПРОТЕИНИ"


Кафеав ориз

Кафеавиот ориз е целозрнест ориз со отстранета надворешната лушпа. Претставува одличен извор на магнезиум, фосфор, селен, тиамин, ниацин, витамин Б6 и манган, растителни влакна.