Оризова каша колаген со вкус на ванила и карамел

Collagenenriched, innerhealth, outerglow, jointheath, smoothskin,

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи. Оризовите каши Виталиа збогатени со колаген се карактеризираат со својот балансиран состав од витамини и минерали кои поддржуваат енергија, имунитет и здрави коски

Кол

Share

Facebook

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи.
Оризовите каши Виталиа збогатени со колаген се карактеризираат со својот балансиран состав од витамини и минерали кои поддржуваат енергија, имунитет и здрави коски

COLLAGEN оризова каша со ванила и карамел е нутритивно супериорен микс со вкус на ванила и карамел. Збогатен со колаген за зајакнување на имунитетот, сврзното ткиво и зглобовите.

  • Збогатени со говедски колаген
  • Без глутен
  • Без додаден шеќер
  • Извор на растителни влакна
  • Ниска количина на заситени масти

Употреба:Содржината од кесичката истурете ја во подлабок сад и додадете 200 мл вода или млекo.

Состав:

Екструдиран ориз, обезмастено млеко во прав, пченкарен скроб, малтодекстрин, хидролизиран говедски колаген 2%, готварска сол, засладувач: стевиол гликозид, арома
.

Алергени:

Производот содржи млеко. Може да содржи траги од сусам, соја, јаткасто овошје и кикирики.

Нутритивни вредности100g
Енергија1520 kJ/ 362 kcal
Масти0.17 g
од кои заситени0.04 g
Јаглехидрати79.5 g
од кои шеќери23.2 g
Влакна4.6 g
Протеин 8.3 g
Сол1.0 g
Глутен<20 mg/kg
8.3g

"ПРОТЕИНИ"


0.04g

"ЗАСИТЕНИ МАСТИ"


4.6g

"ВЛАКНА"


Екструдиран ориз

Екструзијата ја дава опцијата за реформулација на оризово брашно во производ кој може да се обликува. Во овој процес, можат да се додадат потенцијално функционални состојки во оризовото тело.

Ванила

Ванилата е втор најскап зачин во светот по шафранот. Ванилата е високо ценета поради својот вкус, мирис и одличен додадок во секој производ.

Карамела

Карамелата е уникатна состојка дериват од термички обработен шеќер. Има слатко-горчлив вкус и е одличен додаток во десерти, овесни каши и печива.

Колаген

Колагенот е природно присутен протеин и ја дава цврстината и еластичноста на кожата, истовремено заменувајќи ги мртвите клетки. Кога станува збор за зглобовите и сврзното ткиво, служи како „лепак“ кој го држи телото заедно.