Оризова каша колаген и шумско овошје

noaddedsugar, glutenfree, Collagenenriched, innerhealth, outerglow, jointheath, smoothskin,

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи. Оризовите каши Виталиа збогатени со колаген се карактеризираат со својот балансиран состав од витамини и минерали кои поддржуваат енергија, имунитет и здрави коски

Кол

Share

Facebook

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи.
Оризовите каши Виталиа збогатени со колаген се карактеризираат со својот балансиран состав од витамини и минерали кои поддржуваат енергија, имунитет и здрави коски

COLLAGEN оризова каша со шумско овошје e sупериорна комбинација на ориз со шумско овошје, збогатена со колаген. Нутритивно богат оброк со антиоксиданти за одржување на мускулната маса и намалување на симптомите од прерано стареење.

  • Збогатени со говедски колаген
  • Без глутен
  • Без додаден шеќер
  • Извор на растителни влакна
  • Ниска количина на заситени масти

Употреба:Содржината од кесичката истурете ја во подлабок сад и додадете 200 мл вода или млекo.

Состав:

Екструдиран ориз, обезмастено млеко во прав, пченкарен скроб, малтодекстрин, хидролизиран говедски колаген 2%, лиофилизирано шумско овошје 2% (капина и малина), готварска сол, витамин Ц (аскорбинска киселина), засладувач: стевиол гликозид, арома
.

Алергени:

Производот содржи млеко. Може да содржи траги од сусам, соја, јаткасто овошје и кикирики.

Нутритивни вредности100g
Енергија1512 kJ/ 360 kcal
Масти0.16 g
од кои заситени0.04 g
Јаглехидрати77.9 g
од кои шеќери19.2 g
Влакна4.8 g
Протеин9.5 g
Сол1.0 g
Глутен<20 mg/kg
9.5g

"ПРОТЕИНИ"


0.04g

"ЗАСИТЕНИ МАСТИ"


4.8g

"ВЛАКНА"


Екструдиран ориз

Екструзијата ја дава опцијата за реформулација на оризово брашно во производ кој може да се обликува. Во овој процес, можат да се додадат потенцијално функционални состојки во оризовото тело.

Стевиа

Стевиа е екстракт од растението Stevia rebaudiana. Има ниска калорична вредност и е погодна за дијабетичари, со два пати поголема сладост од шеќерот

Капина

Капините имаат сладок вкус и нудат мнозинство на здравствени бенефити. Богати се со антиоксиданти и се одличен извор на витамин А, Ц и К кои го штитат имунитетот.

Малина

Има свеж вкус, хармоничен баланс од слатко и горчливо. Богат извор на антиоксидантни, влакна и витамин Ц, кој го промовира формирањето на колагенот.

Млеко

Млекото е бела, високонутритивна течност која произлегува од млечните жлезди на цицачите. Богато е со калциум, комплетен протеин и други нутритиенти како Б витамини. Има висока биорасположивост.

Колаген

Колагенот е природно присутен протеин и ја дава цврстината и еластичноста на кожата, истовремено заменувајќи ги мртвите клетки. Кога станува збор за зглобовите и сврзното ткиво, служи како „лепак“ кој го држи телото заедно.