Take Away Колаген Мусли со Овошје и Семиња

Collagenenriched, innerhealth, outerglow, jointheath, smoothskin, takeaway,

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи. Муслите Виталиа збогатени со колаген се карактеризираат со својот балансиран состав од витамини и минерали кои поддржуваат енергија, имунитет и здрави коски

Кол

Share

Facebook

Нашиот нов холистичен асортиман од вкусни производи збогатени со колаген, се специјално формулирани да ги исполнат барањата на современите активни и модерни потрошувачи.
Муслите Виталиа збогатени со колаген се карактеризираат со својот балансиран состав од витамини и минерали кои поддржуваат енергија, имунитет и здрави коски

COLLAGEN TAKE AWAY MUESLI се вкусна комбинација на жита, супер храна (пченка, овес, киноа) и сушено овошје. Тие не само што претставуваат комплетен оброк за појадок, туку ја подобруваат дигестијата и помагаат во структурата на кожата и одржување на цврстина и еластичност на истата. Тоа се должи на додадените биоактивни пептиди од колаген, во комбинација со растителни влакна, омега 3 и омега 6 масни киселини кои се содржат во семињата и житата, со што носат зголемени здравствени бенефити и оптимална благосостојба на организмот.

  • Збогатени со говедски колаген
  • Извор на протеин
  • 30% овошје
  • Извор на растителни влакна
  • Со супер храна - киноа, ленено семе

Употреба: Содржината од чашата потопете ја во 150мл вода или млеко.

Состав:

Овесни снегулки 40%, сушено овошје 23% (брусница (брусница, шеќер, сончогледово масло), суво грозје, боровница, кокос, банана (банана, шеќер, кокосово масло, мед, арома), јагода), гликозен сируп, канола масло, кафеав шеќер, пченично брашно, пченкарни снегулки (пченкарно брашно, шеќер), семиња 5% (лен, сончоглед, тиква), киноа снегулки, експандиран рж и пченица, хидролизиран говедски колаген 2%, готварска сол, емулгатор: соја лецитин.
.

Алергени:

Може да содржи траги од соја, сусам, јаткасто овошје, млеко и кикирики.

Нутритивни вредности100g
Енергија1730 kJ/ 412 kcal
Масти12.5 g
од кои заситени5.6 g
Јаглехидрати60.9 g
од кои шеќери25.5 g
Влакна5.4 g
Протеин11.2 g
Сол0.35 g
11.2g

"ПРОТЕИНИ"


5.6g

"ЗАСИТЕНИ МАСТИ"


5.4g

"ВЛАКНА"