Растителен напиток во прав со протеин од грашок

tasty, healthy, nutritious, natural, lactosefree, peaprotein,

Дали сте подготвени за веганска комбинација супериорна над млекото и млечните производи?
Пробајте го новиот вегански напиток без додаден шеќер, збогатен со протеини од грашок.

Моќната комбинација на соја и ориз му дава на овој пијалок одличен вкус, мазна текстура и високонутритивна структура.

Кол

Share

Facebook

Дали сте подготвени за веганска комбинација супериорна над млекото и млечните производи? Пробајте го новиот вегански напиток без додаден шеќер, збогатен со протеини од грашок.
Моќната комбинација на соја и ориз му дава на овој пијалок одличен вкус, мазна текстура и високонутритивна структура.
Некои од придобивките вклучуваат: регулирање на тежината, намалување на холестеролот, намален ризик за коскени заболувања, подобрен имунолошки систем и ментално здравје.
Нутритивни придобивки:

 • ПОСНО/ВЕГАН
 • Со протеин од грашок
 • Без додаден шеќер
 • Извор на протеини
 • Извор на влакна
 • Ниска количина на заситени масти
 • Без лактоза
  Употреба: растворете 30 гр во прав во 200 ml топла вода и промешајте добро. За подготовка на ладни пијалоци подобро е да се користи миксер.

 • Состав:

  соја, малтодекстрин, малтоза, засладувачи: изомалт, растителни влакна од грашок, екструдиран ориз, протеин од грашок, готварска сол, арома, згуснувач: ксантан гума, средство против згрутчување: калциум карбонат, емулгатор Е471, засладувач: стевиол гликозиди

  Алергени:

  содржи соја. Може да содржи траги од јаткасти плодови, кикирики и сусам.

  Нутритивни вредности100g
  Енергија1570kJ/373.7kcal
  Масти1.1g
  од кои заситени0.2g
  Јаглехидрати75 g
  од кои шеќери6 g
  Влакна4.5 g
  Протеин13.7 g
  Сол0.82 g
  13.7g

  "ПРОТЕИНИ"


  1.1g

  "МАСТИ"


  4.5g

  "ВЛАКНА"


  Протеин од грашок

  Протеинот од грашок се добива со екстракција на протеинот од зрната. Одличен избор е за секој режим, бидејќи е веган и хипоалерген. Може да помогне во синтеза на мускулна маса, редукција на килограмите и срцеви заболувања.

  Соја

  Сојата е растителна храна со висока количина на протеин. Протеините се причината зошто соја зрната се наречени „месо без коски“. Исто така е богата со фитоестрогени, кои одржуваат правилен хормонален баланс кај жените.

  Ориз

  Оризот е главна намирница за исхрана за поголемиот дел од светската популација. Содржи нутритиенти како што се Б витамините, железо и манган кои се бенефицијални за одржување на холестеролот.

  Коментари

  Не постојат коментари

  Бидете први да оставите коментари “Растителен напиток во прав со протеин од грашок”

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *