Растителен напиток со ванила и протеин од грашок

tasty, healthy, nutritious, natural, lactosefree, peaprotein,

Ако избегнувате млечни производи, сте интолерантни на лактоза или само сакате да истражите нови опции, одберете го новиот растителен напиток со вкус на ванила и со протеин од грашок.

Кол

Share

Facebook

Ако избегнувате млечни производи, сте интолерантни на лактоза или само сакате да истражите нови опции, одберете го новиот растителен напиток со вкус на ванила и со протеин од грашок. Формулиран е со специјална мешавина од соја, протеин од грашок и влакна од грашок. Уникатниот вкус е збогатен со ванила и овошен шеќер.
Вклучете го овој пијалок VEGAN во вашата исхрана како извор на протеини. Според истражувањето, комбинацијата на протеини од соја и грашок помага на пониски нивоа на ЛДЛ или лош холестерол, го подобрува имунитетот и го регулира шеќерот во крвта.
За разлика од повеќето растителни протеини - кои содржат некои, но не сите, од аминокиселините што ви се потребни во вашата исхрана - оваа комбинација ги содржи сите есенцијални аминокиселини.
Здравствени придобивки:

 • ПОСНО/ВЕГАН
 • Со протеин од грашок
 • Извор на протеини
 • Извор на влакна
 • Ниско количество на заситени масти
 • Без лактоза
  Употреба: растворете 30г прав во 200 ml топла вода и промешајте добро. За подготовка на ладни пијалоци подобро е да се користи миксер.

 • Состав:

  Малтодекстрин, соја, овошен шеќер, малтоза, растителни влакна од грашок, протеин од грашок, готварска сол, арома, згуснувач: ксантан гума, средство против згрутчување: калциум карбонат, емулгатор: Е471

  Алергени:

  содржи соја. Може да содржи траги од јаткасти плодови, кикирки и сусам.

  Нутритивни вредности100g
  Енергија1565.5 kJ/372.7 kcal
  Масти 0.86 g
  од кои заситени0.16 g
  Јаглехидрати75.8 g
  од кои шеќери25.0 g
  Влакна4.5 g
  Протеин13.2 g
  Сол0.75 g
  13.2g

  "ПРОТЕИНИ"


  0.86g

  "МАСТИ"


  4,5g

  "ВЛАКНА"


  Протеин од грашок

  Протеинот од грашок се добива со екстракција на протеинот од зрната. Одличен избор е за секој режим, бидејќи е веган и хипоалерген. Може да помогне во синтеза на мускулна маса, редукција на килограмите и срцеви заболувања.

  Соја

  Сојата е растителна храна со висока количина на протеин. Протеините се причината зошто соја зрната се наречени „месо без коски“. Исто така е богата со фитоестрогени, кои одржуваат правилен хормонален баланс кај жените.

  Ванила

  Ванилата е втор најскап зачин во светот по шафранот. Ванилата е високо ценета поради својот вкус, мирис и одличен додадок во секој производ.

  Коментари

  Не постојат коментари

  Бидете први да оставите коментари “Растителен напиток со ванила и протеин од грашок”

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *