Вегетабилен какао крем

natural, healthydessert, cocoataste,

Вкусен, сладок десерт направен со фруктоза. Вегетаријанскиот какао крем е одличен фил за палачинки и прелив за торти и колачи.

Кол

Share

Facebook

Вкусен сладок десерт подготвен со фруктоза. Има богата чоколадна арома и одличен вкус. Фруктозата е природен шеќер и има низок гликемичен ефект и резултира со умерено ослободување на инсулин во крвотокот во однос на гликоза и сахароза. Затоа, таа е идеален избор за луѓето со дијабетес тип 2. Фруктозата не се хидролизира во кисели услови како што е сахарозата, така што сладоста и вкусот на готовиот производ се стабилни во текот на подолго време на чување. Нутритивно богат и избалансиран, растителниот крем од Виталиа е одличен додаток за палачинки , колачи и десерти.

Состав:

фруктоза, растителни масти (палмино и сончогледово) , какао во прав, оризово млеко, соин протеин, пченкарен скроб, емулгатор: соин лецитин, арома ванила.

Алергени:

Содржи соја. Може да содржи траги од млеко и јаткасти плодови.

Нутритивна вредност100 g
Енергија2507kJ / 603.5kcal
Масти43.5g
од кои заситени2.03g
Јаглехидрати46g
од кои шеќери30g
Протеини7g
Сол0.025g
2.03g

"ЗАСИТЕНИ МАСТИ"


46g

"ЈАГЛЕХИДРАТИ"


7g

"ПРОТЕИНИ"


Какао

Какаото содржи неколку минерали, вклучувајќи калциум, бакар, магнезиум, фосфор, калиум, натриум и цинк. Сите овие минерали се наоѓаат во поголеми количини и носат специфични нутритивни бенефиции.

Коментари

Не постојат коментари

Бидете први да оставите коментари “Вегетабилен какао крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *