Протеин од сурутка 80%

energy, sport, protein, musclebuilding,

Моќта на проеинот сега поблиску до вас со новиот производ Протеин од сурутка на Виталиа. Почувствувајте колку моќно може да биде вашето тело, само кога ќе го внесувате правилниот додаток во исхраната.

Кол

Share

Facebook

Моќта на проеинот сега поблиску до вас со новиот производ Протеин од сурутка на Виталиа. Почувствувајте колку моќно може да биде вашето тело, само кога ќе го внесувате правилниот додаток во исхраната.

Протеинот од сурутка претставува комбинација од протеин од овчја и козја сурутка содржи големо количество протеини дури 80% како и мало количество заситени масти. Протеинот од сурутка со висок протеински состав од 80% пред се е наменет за спортисти и физички активни лицa, кој придонесува за градење на мускулна маса и подобрување на физичките перформанси.

Производот не се препорачува за деца под 16 години и трудници.

Може да се употребува во комбинација со млеко, сок, чај, како додаток во разни печива, десерти, месни производи и сосови. Како да подготвите високо протеински шејк: во блендер ставете ги следните состојки: 100g свежи или замрзнати јагоди, 15g (2супени лажици) протеин од сурутка во прав, 350ml ладна вода или млеко, 4-5 коцки мраз, по желба мед или кафеав шекер. Блендирајте ја смесата и доколку е потребно додадете уште вода.

Состав:

Протеин од сурутка

Алергени:

Содржи млеко ( лактоза ).

Нутритивна вредностin 100g product
Енергија1672/398 kJ/kcal
Масти 3.4 g
од кои заситени1.7 g
Јаглехидрати11,9 g
од кои шеќери11,9 g
Влакна0 g
Протеини80 g
Сол1.3 g
80g

"ПРОТЕИНИ"


11.9g

"ЈАГЛЕХИДРАТИ"


3.4g

"МАСТИ"


Протеин од сурутка

Протеинот од сурутка е природна состојка, мешавина од бета-лактоглобулин, алфа-лактоалбумин, албумин и имуноглобулини. Бенефициите вклучуваат редукција на тежина, регулација на холестеролот и синтеза на мускулна маса.