Прикажувам 1–12 од 20 резултати

Прикажи 9 12 18 24

4 Мелени Семиња

87.00 ден

Извонредно балансирана мешавина од 4 мелени семиња: тиква, сончоглед, лен и интегрален сусам. Природно е богата со диетални растителни влакна, железо, витамин Б1, калциум, магнезиум и фосфор. Одличен избор за додаток во смути, овесни каши, или вашите омилени утрински мусли.

Безглутенска Паста | Пене Ригате

113.00 ден

Виталиа безглутенските пченкарни Пене Ригате создадени се исклучиво од природни состојки. Уживајте во одличниот вкус кој е еднакво добар како кај стандардните тестенини. Безглутенските Пене Ригате од Виталиа не содржат конзерванси и вештачки бои, имаат мало количество на маснотии, не содржат сол и не содржат алергени.

Безглутенска Паста | Фусили

113.00 ден

Виталиа безглутенските пченкарни фусили создадени се исклучиво од природни состојки. Уживајте во одличниот вкус кој е еднакво добар како кај стандардните тестенини. Безглутенските фусили од Виталиа не содржат конзерванси и вештачки бои, имаат мало количество на маснотии, не содржат сол и не содржат алергени.

Безглутенска Паста | Шпагети

90.00 ден

Виталиа Безглутенската пченкарните шпагети во која ке ужива целото семејство! Создадена од исклучиво природни состојки,пастата има одличен вкус кој е еднакво добар како кај стандардните тестенини. Безглутенската паста од Виталиа не содржи конзерванси и вештачки бои, има мало количество на маснотии, не содржи сол и не содржи алергени.

Енерго Микс | Мешавина од Семки

31.00 ден

Мешавина од печени и посолени зрна за грицкање. Халал сертифициран производ. Состав: печена соја, лупени семки од сончоглед, лупени семки од тиква, морска сол.

Кокосово Органско Масло | 210мл

249.00 ден

Кокосовото масло е едно од најздравите масла кое се употребува во исхраната. Претставува растително масло кое се добива преку пресување на внатрешноста на кокосот со што се зачувуваат сите корисни својства на маслото.

Ленено Семе

26.00 ден

Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини кои ја разредуваат крвта и го намалуваат ризикот од формирање на тромбови. Во народната медицина се користи како лек против воспаление на слузокожата на устата, желудникот и цревата. За проблеми со варењето треба да земата по две лажици дневно.

Мелено Ленено Семе

67.00 ден

Лененото семе е еден од најбогатите извори на масни киселини кои ја разредуваат крвта и го намалуваат ризикот од формирање на тромбови. Во народната медицина се користи како лек против воспаление на слузокожата на устата, желудникот и цревата. За проблеми со варењето треба да земата по две лажици дневно.

Нерафинирано Масло | Лен

186.00 ден

Нерафинираното Масло од ленено семе е висококвалитетно масло богато со хранливи материи кое се произведува од ситните златно-кафеави семиња на растението лен. Ова масло е ладно цедено и нерафинирано, што значи дека ги задржува сите свои природни придобивки, но и својот богат, јаткаст вкус.

Нерафинирано Масло | Тиква

478.00 ден

Нерафинираното масло од семе од тиква се добива со механичко пресување и филтрирање на маслото од семките, без хемиски додатоци со што се карактеризира со извонреден вкус и арома. Има темно зелена боја, изразито специфичен вкус. Содржи висок процент на витамин Е и има антиоксидативно дејство.

Печена Соја

36.00 ден

Печена и солена соја во зрно за секојдневно консумирање, богата со полновредни растителни протеини, витамини, минерали, лецитин.

Природен Оцет од Диви Јаболки

155.00 ден

За витка линија и добро здравје! Виталиа оцетот од диви јаболки претставува природен производ добиен со ферментација на непрскани јаболка без додавање вештачки состојки. Денеска најчесто се употребува како помош при редукциски диети, меѓутоа неговата најголема вредност е во лековитите својства.

Сте слушнале за количината на омега-3 во масо од тиква, лен и сусам? Сега можете да ги добиете сите бенефиции од Виталиа опциите. За повеќе нутритивни придобивки, додадете разновидни семиња во вашата исхрана. За оние фанови на печива и тестенини, овде можете да најдете здраво брашно и безглутенски тестенини.