Прикажувам 13–24 од 34 резултати

Мултижитни галети

49.00ден

Комбинација од интегрални жита: пченица, рж, јачмен.

Големо количество на влакна

Извор на протеини

Без додаден шеќер

Мало количество масти

Без адитиви

Без холестерол

Печено , не пржено/

Новогодишен Пакет – Едиција 2022

295.00ден

Во на духот на дарувањето, составивме специјално пакетче исполенто со уникатни производи за заедно да ги прославиме новата година и божиќните празници на здрав начин.

Уживајте во здравите и вкусни задоволства и споделете ги радосните моменти со вашите најблиски!

Среќна Нова Година!

Овесни колачи Без додаден шеќер со ванила и бел крем

124.00ден

Виталиа овесни колачи со бел крем, неодолив и вкусен рецепт, без додаден шеќер!! 100% овесни снегулки богати со влакна (бета-глукан) кои го регулираат крвниот холестерол.

Овесни колачи со јатки и какао прелив

124.00ден

Виталиа овесните колачиња со јатки, семиња и темно чоколадо имаат природен вкус и се подготвуваат според уникатен рецепт, без додаден шеќер. 100% овесни снегулки богати со влакна (бета-глукан) кои го регулираат крвниот холестерол.

Овесни колачи со лимон, ѓумбир и куркума

97.00ден

Дали сте подготвени за уникатна арома на лимон која ќе ги стимулира вашите сетила и ќе ве однесе назад до вашите омилени детски моменти? Овесните колачиња со лимон, ѓумбир и куркума се одлична комбинација со неодолив вкус, силна арома на ѓумбир збогатена со ароматична куркума.

Овесни колачи со мед и млеко

97.00ден

Овие колачиња се подготвуваат според уникатен рецепт, со 100% целосни житарки и неодолива комбинација на млеко и природен мед, дополнет со арома на ванила.

Овесни крекери со 7 семиња

55.00ден

Барате совршено крцкава закуска? Формулиравме нов вкус на нашите добро познати овесни крекери-со мешавина од 7 семиња.

Овесни крекери со босилек

51.00ден

Оригинална фузија од 30% овесни снегулки во комбинација со интегрални жита- пченица, пченка и ориз и медитенски вкус на босилек. Направени од 100% природни состојки со балансиран нутритивен профил – овесни снегулки, семки од интегрален сусам, лен, босилек и сушен лук.

Овесни крекери со мешан зеленчук и семки од тиква

51.00ден

Моќта на овесот преточена во Овесни солени крекери, здрава замена за високо калоричните грицки – овесни солени крекери со мешан зеленчук и семки од тиква. Оригинална и вкусна фузија од 35% овесни снегулки во комбинација со интегрални жита- пченица, пченка и ориз.

Овесни крекери со сусам и оригано

51.00ден

Моќта на овесот преточена во Овесни солени крекери, здрава замена за високо калоричните грицки. Пробајте ги новите Виталиа овесни солени крекери со семе од сусам, лен и оригано. Оригинална и вкусна фузија од 33% овесни снегулки во комбинација со семиња и оригано.

Оризови Галети

49.00ден

Се употребуваат за грицкање или за подготовка на лесен оброк во комбинација со џем, крем, млечен намаз или свеж зеленчук.

Производот е погоден за вегани.

Папаја

81.00ден

Папајата содржи ензим папаин кој го поттикнува варењето на протеините и делува антибактериски. Постојат околу 45 видови на папаја. Плодот има зеленкаста или жолта кора, додека бојата на пулпата варира од портокалово, розе па се до црвено. Во средината има семчиња кои во Централна америка се користат како зачин сличен на бибер.