За Нас

Што нудиме?

Палетата Виталиа нуди изобилство на вкусни идеи за многу варијации на здрава храна – диетални производи, житарици, производи од соја, растителни пијалоци/алтернативи на млеко, цели зрна и семиња, нерафинирани масла, природни засладувачи, производи со ниско ниво на масти и додатоци во исхраната.

Кои сме ние?

Виталиа Никола ДОО е компанија за производство и продажба на здрава храна со општа намена за снабдување на домашните и странските пазари со природни и високонутритивни  производи со одличен квалитет и прифатлива цена која одговара на денешниот здрав  животен стил.
Компанијата, која работи од 1993 година, динамично расте, се подобрува од година во година и се наоѓа во водечка позиција на македонскиот пазар за здрава храна.

Нашата визија

Ние никогаш не сме размислувале за продажба на нашите производи како еднонасочна улица. Редовната размена на информации создава повратни информации кои ни овозможуваат брзо да ги прилагодиме нашите производи за да ги задоволат потребите на пазарот и на потрошувачот.

ТИМОТ НА ВИТАЛИА

 

Нашиот тим се состои од високо мотивирани, посветени и страсни индивидуи, чие професионално искуство и знаење придонесуваат за голема продуктивност и практична реализација на добро воспоставената визија на Виталиа. Виталиа има повеќе од 200 вработени со полно работно време кои работат во осум сектори:

-Набавки-

-Производство-

-Продажба-

-Извоз-

-Развој на Производи-

-Контрола на Квалитет-

-Маркетинг-

-Сметководство-

-Технички Оддел-

 

ГРАДИМЕ КУЛТУРА НА ЗДРАВО ЖИВЕЕЊЕ ЗАЕДНО

Play Video

Управување со Квалитет и Сертификација

Виталиа Здрава Храна успешно ги има имплементирано следните стандарди:

SMETA, RSPO KOSHER, HALAL и ORGANIC BIO Cert се сертификати кои претставуваат уште еден доказ за посветеноста на компанијата за градење на доверба кај своите клиенти.

Квалитетот е од суштинско значење кога станува збор за компанија која произведува здрава храна. На секој од нашите внимателно избрани клиенти им даваме строга и детална спецификација за квалитетот на секоја состојка, вклучувајќи ја големината, текстурата, бојата, содржината на влага, микробиолошката анализа, типот на пакување и барањата за транспорт.

Штом суровината стигне во нашата фабрика, гаранцијата за квалитет продолжува со испитување на примероци од секоја испорака според нивната спецификација. Тестот за квалитет на состојките се изведува во текот на преработката и, особено, пред мешањето, каде што состојките се темелно и целосно проверени.

Во текот на обработката, резултатите од инспекцијата се евидентираат и анализираат со цел да се утврди дали спецификациите на состојките на клиентот се одржуваат.

Во одредени периоди го прилагодуваме рецептот на нашите производи; и затоа препорачуваме секогаш да ја проверувате листата на состојки, нутритивната табела и нутритивната декларација на сите наши производи пред да ги купите за да ги утврдите информациите за производот.

Нашите Награди

Од основањето на  нашата компанија во 1993 година, го изградивме нашиот бизнис фокусирајќи се на нашите потрошувачи. Секогаш сме почестени кога индустријата за здрава храна ја признава нашата посветеност и квалитет и ни ги доделува најпрестижните признанија.

Во 2009 година бевме наградени со престижниот SUPERBRAND STATUS. Оваа награда ги признава предностите на брендот VITALIA во индустријата што ја покриваме и го рефлектира квалитетот поврзан со нашите производи. Исто така, оваа награда се однесува на доминацијата на пазарот, долговечноста, добрата волја, лојалноста на клиентите и прифаќањето на пазарот.

Во 2013 година, Виталиа ја доби престижната награда „13-ти Ноември“ од градот Скопје. Наградата беше доделена за проектот „5ка за здрава храна“ - проект чија цел е едукација на младите за здрава храна и водење здрав животен стил за наредните генерации. Оваа награда помогна да се постават темелите на Виталиа како општествено одговорна компанија со јасна стратегија за грижа и инвестирање во заедницата.

Во истражувањето „Best Buy Award“ за 2014/2015 година, спроведено од швајцарската организација ICERTIAS, брендот Виталиа е оценет со највисока оценка од потрошувачите. Македонските потрошувачи ја избраа Виталиа за бренд што обезбедува најдобар сооднос цена - цена во категоријата „Житарки за појадок“.

Два пати (2017 и 2019 година), Виталиа е избрана од реномираната швајцарска компанија ICERTIAS за компанија која нуди апсолутно најдобар квалитет на македонскиот пазар и е примач на престижната награда QUDAL – QUALITY MEDAL.

Кошничка
Најава

Немате профил сеуште?

Facebook Instagram YouTube
Нашата веб страна користи колачиња за да го подобриме корисничкото искуство, и за да стигнете до тоа што го барате во најскоро можно време. Со користење и пребарување на нашата страница вие се согласувате со нашата политика за колачиња и приватност.
Продавница
0 производи Кошничка
Мој Профил