Се прикажуваат сите 11 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Го-Нутри Овесни Колачи | Ванила

70.00 ден

Направени од природни состојки: целозрнести овесни снегулки, нерафиниран кафеав шеќер и со добро познатиот вкус на ванила. Започнете го денот со шолја кафе и збогатете го вашиот утрински ритуал со вкусно крцкаво овесно колаче за совршена комбинација на вкус, енергија и задоволство. Без разлика дали сте на работа, училиште, во автобус... нашите колачиња се најдобриот избор за брзо надополнување на енергијата.

Го-Нутри Овесни Колачи | Какао

70.00 ден

Започнете го денот со шолја кафе и збогатете го вашиот утрински ритуал со вкусно крцкаво овесно колаче за совршена комбинација на вкус, енергија и задоволство. Без разлика дали сте на работа, училиште, во автобус... Нашите колачиња се најдобриот избор за брзо надополнување на енергијата.

Го-Нутри Овесни Колачи | Кокос

70.00 ден

Направени од целозрнести овесни снегулки, со ароматична слаткост од нерафиниран кафеав шеќер и егзотичниот вкус на кокос. Започнете го денот со шолја кафе и збогатете го вашиот утрински ритуал со вкусно крцкаво овесно колаче за совршена комбинација на вкус, енергија и задоволство. Без разлика дали сте на работа, училиште, во автобус... Нашите колачиња се најдобриот избор за брзо надополнување на енергијата.

Кето Пралине | Путер од Кикирики

103.00 ден

Вкусен и здрав кето десерт формулиран од квалитетно темно чоколадо и кремаст путер од кикирики и крцкави јаткасти плодови. Овие слатки пралине се совршена нискојаглехидратна ужина и десерт, со крцкава текстура и одличен вкус. Како дел од кето диеата, една порција кето пралини (24g) обезбедува 5.8g јаглехидрати и 7% од потребната енергија за утринска или попладневна ужина/десерт.

Овесни Колачи | Без Додаден Шеќер | Ванила и Бел Крем

124.00 ден

Виталиа овесни колачи со бел крем, неодолив и вкусен рецепт, без додаден шеќер!! 100% овесни снегулки богати со влакна (бета-глукан) кои го регулираат крвниот холестерол.

Дополнително, овесот е богат со протеини, витамини А, Д и Б, како и во минерали како што се железо калциум, фосфор, калиум, бакар, цинк, манган, натриум, магнезиум.

Овесни Колачи | Јаткасто Овошје и Какао Прелив

124.00 ден

Виталиа овесните колачиња со јатки, семиња и темно чоколадо имаат природен вкус и се подготвуваат според уникатен рецепт, без додаден шеќер. 100% овесни снегулки богати со влакна (бета-глукан) кои го регулираат крвниот холестерол. Дополнително, овесот е богат со протеини, витамини А, Д и Б, како и во минерали како што се железо калциум, фосфор, калиум, бакар, цинк, манган, натриум, магнезиум. Богатата композиција со есенцијални аминокиселини го стимулира создавањето на црвените крвни клетки. Калциумот и магнезиумот, во комбинација со витамин Д, ја зголемуваат апсорпцијата, ги зајакнуваат коските и кожата и ја одржуваат силата на косата.

Овесни Колачи | Лимон, Ѓумбир и Куркума

97.00 ден

Дали сте подготвени за уникатна арома на лимон која ќе ги стимулира вашите сетила и ќе ве однесе назад до вашите омилени детски моменти? Овесните колачиња со лимон, ѓумбир и куркума се одлична комбинација со неодолив вкус, силна арома на ѓумбир збогатена со ароматична куркума. Формулирани од пет различни житни култури, овие колачи се богати со протеини, влакна и минерали како железо, калиум, магнезиум, калциум и фосфор. Тие исто така содржат витамини Б, А и Д и имаат изобилство на незаситени масни киселини. Додадената киноа, позната како "храната на боговите", е исто така богата во протеини и незаситени масни киселини, како и во витамин Е и е моќен антиоксиданс.

Овесни Колачи | Мед и Млеко

97.00 ден

Овие колачиња се подготвуваат според уникатен рецепт, со 100% целосни житарки и неодолива комбинација на млеко и природен мед, дополнет со арома на ванила. Збогатени со витамин Б, супер-колачињата се особено корисни за подобрување на целокупното расположение, но исто така и за регулирање на холестеролот и одржување на здрав организам. Витаминот Б е исто така многу важен за правилна функција на мозокот, за нервниот систем и за мускулите. Овесни снегулките ги додаваат здравствените придобивки бидејќи се богати со влакна (бета-глукан) кои го регулираат крвниот холестерол.

Пробиотско Колаче | Путер од Кикирики и Јаткасто Овошје

37.00 ден

Нова генерација на функционална ужина - Вкусно динамично дуо од кремаст путер од кикирики, крцкави јатки и неодолив какао прелив преточено во пробиотско колаче на иднината. Едно колаче содржи 3 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 55% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна, додека истовремено е без додадени шеќери.

Пробиотско Колаче | Темно Чоколадо и Лешник

37.00 ден

Нова генерација на функционална ужина - Пробиотско колаче со темно чоколадо, надополнето со ароматичната крцкавост на лешникот кое ќе ви ги задоволи нутритивните потреби за енергетичен ден. Едно колаче содржи 3 билиони пробиотици и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 55% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна, додека истовремено е без додадени шеќери. Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Пробиотско колаче | Црвено Овошје, Чиа Семе, и Бел Крем

37.00 ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.