НАЈНОВИ ПРОИЗВОДИ

Crunchy Muesli with Banana & Chocolate

Кранчи муслите се природен извор на важни хранливи материи и идеален извор на енергија за активен ден. Совршено се комбинираат со млеко или јогурт, обезбедуваат лесен и вкусен оброк.

ГЛАВНИ СОСТОЈКИ

Банана и Чоколадо

ВИД НА ОПАКОВКА:

Зип-фолија

РОК НА ТРАЕЊЕ:

Една Година

ТЕЖИНА:

375g

КАТЕГОРИИ НА ПРОИЗВОДИ

Кето Гранола | Кокос и Какао

240.00 ден

Кето појадок совршено избалансиран со богат вкус на кокос и неодоливи какао зрна, надополнет со уникатна арома на ванила Bourbon. Како дел од кето исхраната, 1 порција од 55g обезбедува 15% енергија со само 6g јаглехидрати и без грам шеќер.

Кранчи Мусли | Јагода и Чоколадо

142.00 ден

Кранчи муслите претставуваат природен извор на важни хранливи материи и идеален извор на енергија за активен ден. Совршено се комбинираат со млеко или јогурт, обезбедуваат лесен и вкусен оброк. Нов вкус на вашите омилени крцкави мусли! Слатка и здрава комбинација од незаменливата јагода збогатена со неодоливиот вкус на чоколадото. Кранчи муслите содржат изобилство на овесни снегулки, кои се богати со растителни влакна, витамини и минерали.

Регуларни Мусли | Појадок Микс

218.00 ден

Нутриционистите со години наназад ја потенцираат важноста на здравиот појадок и нагласуваат дека лицата кои не го прескокнуваат најважниот оброк во денот имаат помали шанси да заболат од дијабетес, срцеви болести но и нема да добијат прекумерна телесна тежина. Па затоа ви препорачуваме да создадете здрава навика денот да ви започне со оброк од мусли (комбинација на житни снегулки и овошје) кои потопени со млеко ќе ви обезбедат здрав и лесен оброк полн со енергија. Токму затоа Муслите за појадок на Виталиа не се само обична мешавина, туку стручно креирана рецептура од врвни компоненти, за му дадат на организмот богата здрава основа за старт на денот.

Кранчи Мусли | Банана и Чоколадо

142.00 ден

Кранчи муслите претставуваат природен извор на важни хранливи материи и идеален извор на енергија за активен ден. Совршено се комбинираат со млеко или јогурт, обезбедуваат лесен и вкусен оброк. Со нашата омилена комбинација на банана и чоколада. Вкусен оброк на житарици, чоколади и овошја за балансиран појадок. Содржи основни хранливи материи кои се потребни за нормална функција на нашето тело.

Го-Нутри | Овесни снегулки

63.00 ден

Овесните снегулки претставуваат одлично избалансирана, нетретирана и природна храна. Произведени се од целото зрно и во себе ги имаат задржано хранливите вредности: протеини, витамини, јагленхидрати и минерали.

Овесна Каша | Take-Away | Малина

61.00 ден

 Инстант овесната каша на Виталиа претставува балансиран микс од меки овесни снегулки, пченични нукулци и малина. Засладени со стевиа засладувач и претставуваат значаен извор на диетални влакна.

Регуларни Мусли | Овошје

279.00 ден

Муслите Овошје се мешавина од сушено овошје и содржи 70% житни снегулки и 30% овошје (суво грозје, јаболко, банана, смоква, урма, слива). Одбраните сушени овошја во комбинирација со житните снегулки (овесни, пченкарни, ржани, пченични) претставуваат енергетски богата, и хранливо здрава основа за почеток на секој нов ден.

Киноа Семиња

207.00 ден

Киноа снегулки содржат ниска количина на калории, маснотии и немаат холестерол. Тие се одличен извор на растителни протеини и диетални влакна. Една третина од киноа снегулка обезбедува околу 130 калории и само два грама масти, и, како и сите природни вегански јадења, тие се целосно без холестерол. Киноа снегулки, исто така, обезбедуваат здрава количина на диететски влакна - околу 2,5 грама на 1/3 чаша, и 4,3 грама протеини. Како и киноа зрното, киноа снегулки се одличен извор на протеини, особено за вегетаријанци и вегани.

НОВОСТИ

probiotic-tagline-innerbalance

Нова генерација на функционален појадок – овесна каша со освежителен микс на црвено овошје и листови од тропскиот кокос.

Една порција овесна каша содржи 4.5 МИЛИЈАРДИ ЖИВИ ПРОБИОТИЦИ и 5 различни “gut-friendly” бактерии, над 65% овесни снегулки и изобилува со растителни влакна и протеини, додека истовремено е без додадени шеќери.

4

МИЛИЈАРДИ ЖИВИ ПРОБИОТИЦИ

5

ВИДА ДОБРИ БАКТЕРИИ

247

КАЛОРИИ ВО ЕДНО ПАКУВАЊЕ

ОВЕСНИ КОЛАЧИ

БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР

СО ВАНИЛА И БЕЛ КРЕМ

oven

ПРИГОТВЕНИ ВО ПЕЧКА

Со приготвување во печка, успеваме да додадеме екстра крцаковст, без да губиме од вкус.

clock

ЕНЕРГИЈА КОЈА ТРАЕ

Нашите колачи ве заситуваат за минимум 4 часа.

vanill

ПРЕКРАСЕН ВКУС НА ВАНИЛА И КРЕМ

Не секој вкус на ванила е веќе виден и досаден...

chia

СО ЧИА СУПЕР-СЕМИЊА

Чиа семето е природно богато со незаситени масни киселини.

wheat

СО ЦЕЛОЗРНЕСТИ ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ

Целозрнестиот овес помага при оптимална функција на дигестивниот систем.

5seeds

5 ВИДА ЖИТА ВО 1 КОЛАЧЕ

Секое наше колаче ги содржи сите нутриенти кои се присутни во пченица, киноа, пченка, овес и ориз.

ЗАДОВОЛНИ КЛИЕНТИ

Споделете го вашето мислење

  КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

  ВИТАЛИА НИКОЛА ДООЕЛ,

  УЛ. 516, 10, 1000 СКОПЈЕ,

  МАКЕДОНИЈА

  +389 2 3217 177
  +389 2 3217 176

  contact@vitalia.com.mk

  1.

  ЗДРАВЈЕ И ИСХРАНА

  Инвестираме во здрави и функционални производи кои ќе ги задоволат нутритивните потребни на модерниот потрошувач. 

  2.

  ИНОВАЦИЈА

  Ги следиме нутритивните трендови и потрошувачките потреби за да понудиме иновативни производи за секого.

  3.

  КВАЛИТЕТ

  Користиме природни и квалитетни состојки и материјали кои се одликуваат со нашите високо-квалитетни готови производи.

  4.

  ПРОИЗВОДСТВО

  Произведуваме здрави производи со иновативна технологија која ни овозможува  ефикасна и флексибилна испорака.