Се прикажуваат сите 11 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Регуларни Мусли | Појадок Микс

228.00 ден

Нутриционистите со години наназад ја потенцираат важноста на здравиот појадок и нагласуваат дека лицата кои не го прескокнуваат најважниот оброк во денот имаат помали шанси да заболат од дијабетес, срцеви болести но и нема да добијат прекумерна телесна тежина.

Регуларни Мусли | Појадок Микс

218.00 ден

Ви препорачуваме да создадете здрава навика и денот да ви започне со оброк од мусли (комбинација на житни снегулки и овошје) кои потопени со млеко ќе ви обезбедат здрав и лесен оброк полн со енергија. Токму затоа Муслите за појадок на Виталиа не се само обична мешавина, туку стручно креирана рецептура од врвни компоненти, за му дадат на организмот богата здрава основа за старт на денот.

Регуларни Мусли | Класик

64.00 ден

Спој на житарки, семиња и овошки за балансиран макронутритивен внес од самиот почеток на денот. Класик муслите на Виталиа изобилуваат со растителни влакна за пријатно чувство во стомакот. Секоја состојка е внимателно одбрана со единствен бенефит за балансирано здравје. Семињата вклопени како одличен извор на незаситени масти ја ослободуваат енергијата потребна за нормална функција во целодневните активности.

Регуларни Мусли | Сирово Јаткасто Овошје

79.00 ден

Јаткасто овошје со целозрнести житарки како крцкав оброк исполнет со здрави масти, растителни влакна и протеини. Јаткастите плодови се неизбежен дел од човековата исхрана, како додаток во јадење исполент со Омега-3 масни киселини, витамини и минерали.

Регуларни Мусли | Шумско Овошје

79.00 ден

Муслите со шуско овошје претставуваат уникатен спој од лиофилизирани овошки и целозрнести житарки. Овесните снегулки како главен извор на растителни влакна во овие мусли овозможуваат оброк кој ќе ве држи сити во следните неколку часа. Крцкав вкус од печени мусли за љубителите од самиот почеток на денот.

Регуларни Мусли | Овошје

292.00 ден

Муслите Овошје се мешавина од сушено овошје и содржи 70% житни снегулки и 30% овошје (суво грозје, јаболко, банана, смоква, урма, слива). Одбраните сушени овошја во комбинирација со житните снегулки (овесни, пченкарни, ржани, пченични) претставуваат енергетски богата, и хранливо здрава основа за почеток на секој нов ден.

Тропикал Mусли

235.00 ден

Тропикал муслите претставуваат добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома. Произведени според оригинален рецепт од квалитетно овошје и житни снегулки.

Фит-Актив Мусли

235.00 ден

Муслите Фит и Актив на Виталиа се стручно креирана рецептура од врвни компоненти, кои се истакнуваат со својот богат нутритивен профил давајќи ви полна енергија за активен ден. Фит актив муслите претставуваат оригинална мешавина од житни снегулки (овесни, оризови и пченкарни), 25% овошје – суво грозје, слива и кајсија и 6% семки од сончоглед, лен и тиква.

Регуларни Мусли | Чоколадо

79.00 ден

Виталиа чоколадните мусли представуваат квалитетна мешавина на овесни снегулки, чоколадни капки и зебра стапчиња кои нудат сладок оброк со балансиран внес на протеини, јагленихидрати и масти.

Овесни Снегулки | Крупни

79.00 ден

Овесните снегулки претставуваат одлично избалансирана, нетретирана и природна храна. Произведени се од целото зрно и во себе ги имаат задржано хранливите вредности: протеини, витамини, јагленхидрати и минерали.

Регуларни Мусли | Егзотик Мусли

79.00 ден
За љубителите на егзотични вкусови во секој дел од годината ги создадовме Егзотик муслите исполнети со тропско овошје, целозрнести житарки и сиров кокос. Ви недостасува вкусот на папаја, ананас и манго?- Внесете здравје и енергија од самиот почеток на денот со вашите омилени овошки.