Се прикажуваат сите 5 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Ананас

89.00 ден

Ананасот ширум светот е симбол на гостопримливоста. Има сладок и сочен плод со посебен оригинален вкус. Ананасот ширум светот е симбол на гостопримливоста. Има сладок и сочен плод со посебен оригинален вкус. Од нутриционистички аспект плодот е без маснотии, содржи мала количина на сол, богат е со витамин Ц, а особено обилува со минералот манган.

Брусница

97.00 ден

Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус. Изобилува со антиоксиданси, органски киселини, провитамин А( бета каротин), витамини од Б групата (Б1, Б2, Б3), витамин Ц и многу други минерали (K, Ca, Mg). Содржи и многу фитоматерии и омега 3 масни киселини.

Егзотик Mикс

125.00 ден

Извонредна мешавина на дехидрирани овошја и јаткасти плодови која ќе Ви даде енергија и здравје. Без додаток на шеќер.

Состав: папаја, манго, ананас, бадем, лешник.

Папаја

85.00 ден

Постојат околу 45 видови на папаја. Плодот има зеленкаста или жолта кора, додека бојата на пулпата варира од портокалово, розе па се до црвено. Во средината има семчиња кои во Централна америка се користат како зачин сличен на бибер.

Суво Грозје

43.00 ден

Сувото грозје е добар извор на енергија и содржи природни шеќери, влакна, витамини и минерали. Тие се особено богати со калиум и железо.