Прикажувам 1–12 од 18 резултати

Imagine Бар | Брусница и Темно Чоколадо

36.00ден

Замислете пријателство без крај. Вечна љубов. Нирвана. Нашиот Imagine бар со брусница и темно чоколадо е добро позната љубовна приказна;  Слатко-кисела брусница и крцкави бадеми прелиени со неодоливо темно чоколадо. Овој бар е слатко крцкав, со повеќе од 40% цели ореви, 20% брусница, богат со растителни влакна и само 4 грама шеќер - совршена комбинација за вкусна и здрава ужина. Идеално задоволство кога барате нешто слатко и лесно за јадење, а и супер здраво!

Imagine Бар | Солена Карамела и Путер од Кикирики

36.00ден

Замислете море од можности. Животна авантура. Вкус кој останува со вас. Нашиот Imagine бар со солена карамел е повеќе од само ужина. Крцкави кикирики, свиленкаст путер од кикирики, слатка карамела и малку сол за комплетна ужина. Нурнете во светот на здравјето со повеќе од 40% цели јатки, богатство од растителни влакна и само 5 грама шеќер. Без разлика дали ви треба енергија помеѓу оброците или едноставно имате желба за нешто слатко, а здраво, овој микс од кикирики и карамел е идеалното решение.

Бар од Јатки | Кикирики и Темно Чоколадо

39.00ден

Ви падна нивото на енергија? Надополнете ја со само еден залак! Нашите нови барови од јаткасти плодови и овошје нудат 100% енергија и вредни нутриенти – комплексни јаглехидрати, растителни влакна, магнезиум, омега-3 масни киселини и комплетен протеин.

Бар со Јатки | Брусница и Бадем

39.00ден

Nut bar со брусница и бадем - совршена ужина за оние кои сакаат нешто вкусно и здраво. Направен со висококвалитетни, вегански состојки, овој бар е одличен извор на растителни влакна и ќе ве остави да се чувствувате задоволни додека ја подобрува дигестијата.

Бар со Јатки | Путер од Кикирики и Карамела

36.00ден

Замислете море од можности. Животна авантура. Вкус кој останува со вас. Изберете го нашиот НОВ Јаткаст бар со путер од кикирики и солена карамела! Освен што е вегански, овој бар е богат со растителни влакна и содржи 20% протеини, што го прави одлична закуска доколку сте физички активни.

Го-Нутри Бар | Банана и Темно Чоколадо

12.00ден

Микс од 5 видови интегрални житарици ( овес, ориз, пченка, јачмен и пченица) со парчиња сушена банана, делумно прелиени со темно чоколадо.

Го-Нутри Бар | Брусница и Бел Крем

13.00ден

Микс од интегрални житарици со парчиња сушена брусница, делумно прелиени со бел крем. Го-Нутри мусли бар е Засладен со природни засладувачи: мед, кафеав шеќер Демерара и темно кафеав шеќер Темен Мусковадо. Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.

Го-Нутри Бар | Јаболко

12.00ден

Go nutri мусли бар со јаболко 25г е микс од 3 видови интегрални житарици (овес, ориз, пченка) со парчиња сушено јаболко, засладени со кафеав шеќер.

Го-Нутри Бар | Јагода и Бел Крем

13.00ден

Микс од интегрални житарици со парчиња јагода, делумно прелиени со бел крем. Го-Нутри мусли бар е засладен со природни засладувачи: мед, кафеав шеќер Демерара и темно кафеав шеќер Темен Мусковадо. Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.

Го-Нутри Бар | Кајсија и Темно Чоколадо

12.00ден

Микс од 4 видови интегрални житарици ( овес, ориз, пченка, pж) со парчиња сушена кајсија, декорирано со темно чоколадо. Го-Нутри мусли бар е засладен со кафеав шеќер Демерара. Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.

Го-Нутри Бар | Капина и Бел Крем

13.00ден

Микс од интегрални житарици со парчиња сушена капина, делумно прелиени со бел крем. Го-Нутри мусли бар е засладен со природни засладувачи: мед, кафеав шеќер Демерара и темно кафеав шеќер Темен Мусковадо. Хранлива, лесна и вкусна житна ужина за секој дел од денот.

Го-Нутри Бар | Суво Грозје и Какао Прелив

13.00ден

Го-Нутри мусли бар со суво грозје и какао прелив e микс од 3 видови интегрални житарици овес, ориз и пченка) со парчиња суво грозје делумно прелиени со какао прелив, засладено со кафеав шеќер.