Се прикажуваат сите 9 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Бронховит

262.00 ден

Бронховит е 100% природен диететски производ подготвен од малтекс- јачменов слад, соин лецитин, екстракт и етерични масла од лековити растенија: нане, мајчина душица, бозел, камилица, шипка, липа.

Гроздов Слад | Маџун

448.00 ден

Гроздовиот слад - маџун е извонреден природен производ добиен од гроздовиот сок на најквалитетните видови виновa лоза од македонското поднебје. Содржи гроздов и овошен шеќер, хидросолубилни витамини (B1, B2, B3, B6 и C), минерали, (К, Na, Ca, P, Fe), танини, флавоноиди, органски киселини.

Екстракт од Јачменов Слад | Малтекс

167.00 ден

Малтексот од Виталиа претставува природен производ добиен со екстракција на целото - интегрално јачменово зрно. По конзистенција е како медот, со темнокафеава боја и со изразен вкус и миризба на слад. Во својот состав содржи јагленихидрати, протеини, витамини од Б групата ( Б1, Б2, Б4, Б5, Б6), витамин Е и провитамин А, како и минерали ( Na, K, Ca, Mg, Fe).

Јаворов Сируп | Класа А

555.00 ден

Виталиа јаворовиот сируп класа А е 100% природен производ со врвен квалитет од А класа која се смета за класа со најдобар квалитет. Се карактеризира со темна боја која е знак за богата содржина на минерали (калциум, железо, магнезиум, натриум) и витамини (Б1, Б2, Б6, Ц). Виталиа јаворовиот сируп класа Ц можете да го користите како здрава замена за шеќер во напивки и разни видови слатки.

Ливадски Мед

638.00 ден

Виталиа ливадскиот мед потекнува од недопрените ливадски предели на Крушево, Македонија. Има извонреден вкус и арома. Ливадскиот мед може да се најде во повеќе бои: од светло жолта до темна, речиси кафеава.

Овошен Шеќер | Фруктоза

116.00 ден

Фруктозата е природен, високо растворлив шеќер кој има најјака засладувачка способност од сите видови на шеќери, така во однос на белиот шеќер има два пати поголема засладувачка моќ. Со консумирање на фруктозата пред оброк се намалува чувството на глад, што е корисно во случај да сакате да ја регулирате телесната тежина. Нејзините корисни својства се изразени и при спортување, гојазност како и при диета, кај диабетес без инсулинска зависност.

Стевиа Засладувач

227.00 ден

Виталиа Стевиа е природен и здрав засладувач кој потекнува од растението Stevia rebaudiana, познато како “сладок лист“ употребуван од страна на индијанските племиња пред повеќе од стотици години токму поради своите извонредни карактеристики.

Стевиа Ќесички | 40 x 1г

140.00 ден

Виталиа Стевиа е единствената природна алтернатива за белиот шеќер со низок гликемиски индекс што го прави овој производ идеален за диетална исхрана. Како резултат на единствениот вкус и природната слаткост се препорачува за намалување на телесната тежина и одржување на витка фигура.

Цветен Мед

335.00 ден

Виталиа цветниот  мед потекнува од недопрените ливадски предели на Крушево, Македонија. Има извонреден вкус и арома. Ливадскиот мед може да се најде во повеќе бои: од светло жолта до темна, речиси кафеава.