Прикажувам 1–12 од 38 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Imagine Бар | Брусница и Темно Чоколадо

36.00 ден

Замислете пријателство без крај. Вечна љубов. Нирвана. Нашиот Imagine бар со брусница и темно чоколадо е добро позната љубовна приказна;  Слатко-кисела брусница и крцкави бадеми прелиени со неодоливо темно чоколадо. Овој бар е слатко крцкав, со повеќе од 40% цели ореви, 20% брусница, богат со растителни влакна и само 4 грама шеќер - совршена комбинација за вкусна и здрава ужина. Идеално задоволство кога барате нешто слатко и лесно за јадење, а и супер здраво!

Imagine Бар | Солена Карамела и Путер од Кикирики

36.00 ден

Замислете море од можности. Животна авантура. Вкус кој останува со вас. Нашиот Imagine бар со солена карамел е повеќе од само ужина. Крцкави кикирики, свиленкаст путер од кикирики, слатка карамела и малку сол за комплетна ужина. Нурнете во светот на здравјето со повеќе од 40% цели јатки, богатство од растителни влакна и само 5 грама шеќер. Без разлика дали ви треба енергија помеѓу оброците или едноставно имате желба за нешто слатко, а здраво, овој микс од кикирики и карамел е идеалното решение.

RAW BAR | Урма, Бадем, Чиа и Какао

34.00 ден

RAW BAR плочката со урма, бадем, чиа и какао е идеалната комбинација за исполнет и енергичен ден. Подготвена со 100% сирови високвалитетни состојки и со минимално процесирање се задржани сите витамини, минерали и макронутриенти во нивната природна вредност.

RAW BAR | Урма, Кокос и Какао

34.00 ден

Продлабочете го искуството со какаото во својата најсирова форма. Крцкаво и мазно, комплетно искушение. Сировите какао зрна, слатките урми и уникатниот кокосов вкус ќе ве одведат во земјата на длабоко и здраво задоволство.

RAW BAR | Урма, Ореви, Јагода, и Киноа

34.00 ден

Raw bar плочката со урма, орев и јагода е уникатен микс од 100% сирови состојки со неодолив вкус и арома обезбедувајќи балансиран нутритивен состав.

RAW BAR | Цитрусно Овошје и Морков

34.00 ден

Фантастичен спој од слатко-кисели плодови за брзо будење на сите ваши сетила. Бран свежина испреплетена со земјестиот вкус на морковот. Минимална термичка обработка и 100% природни состојки!

RAW BAR со урма, смоква и индиски орев

34.00 ден

Овој Raw bar претставува вкусен микс од уникатни 100% сирови состојки, со минимално процесирање, при што сите нивни нутритиенти ја задржуваат нивната оригинална нутритивна вредност.

Бар од Јатки | Кикирики и Темно Чоколадо

39.00 ден

Ви падна нивото на енергија? Надополнете ја со само еден залак! Нашите нови барови од јаткасти плодови и овошје нудат 100% енергија и вредни нутриенти – комплексни јаглехидрати, растителни влакна, магнезиум, омега-3 масни киселини и комплетен протеин.

Бар со Јатки | Брусница и Бадем

39.00 ден

Nut bar со брусница и бадем - совршена ужина за оние кои сакаат нешто вкусно и здраво. Направен со висококвалитетни, вегански состојки, овој бар е одличен извор на растителни влакна и ќе ве остави да се чувствувате задоволни додека ја подобрува дигестијата.

Бар со Јатки | Путер од Кикирики и Карамела

36.00 ден

Замислете море од можности. Животна авантура. Вкус кој останува со вас. Изберете го нашиот НОВ Јаткаст бар со путер од кикирики и солена карамела! Освен што е вегански, овој бар е богат со растителни влакна и содржи 20% протеини, што го прави одлична закуска доколку сте физички активни.

Без-Глутенски Бар | Бадем, Ванила и Темно Чоколадо

42.00 ден

Водење здрав начин на живот со безглутенска храна никогаш не било вака и лесно, со помош на Виталиа. Виталиа направи барови кои ви го чуваат здравјето. Со едноставна комбинација на малини, киноа, ванила и темно чоколадо уживајте во секоја пауза од денот. Користејќи природен засладувач стевиа, овозможивме бар со висока нутритивна вредност, наменет за здрава ужинка.

Без-Глутенски Бар | Малина, Ванила и Темно Чоколадо

42.00 ден

Водење здрав начин на живот со безглутенска храна никогаш не било вака и лесно, со помош на Виталиа. Виталиа направи барови кои ви го чуваат здравјето. Со едноставна комбинација на малини, киноа, ванила и темно чоколадо уживајте во секоја пауза од денот. Користејќи природен засладувач стевиа, овозможивме бар со висока нутритивна вредност, наменет за здрава ужинка.

Житните барови се нутритивна мешавина на цели зрна, чоколадо, ореви, овошја и засладени со природни засладувачи. Богати со хранливи материи како што се диетални влакна, протеини, витамини и минерали, лесни за чување и лесни, житните плочки се ужина за секоја прилика. Најдете го вашиот омилен вкус од изобилство на житни барови Виталиа и уживајте во енергијата!