Прикажувам 1–12 од 14 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Веган крем | Какао и Лешник

240.00 ден

Богат, со извонредна текстура и исклучително примамлив, ништо нема подобар вкус од неодоливиот вкус на нашиот Веган крем со какао и лешници. Соодветен за вегани и направен со висококвалитетни состојки, кремот е идеален за сè, од вашиот утрински тост, со свежо овошје или на парче крцкава галета за вкусна попладневна ужина.

Вита Зачин

60.00 ден

Вита зачинот на Виталиа е 100% природен производ со вистинско богатство на сецкан сушен зеленчук, застапен дури до 25% и тоа целер, пашканат, кромид, морков, лук, бибер и соини трошки. Вита зачинот е без додаток на вештачки бои и не содржи натриум глутаминат.

Добро избалансираните состојки во Вита зачинот освен што ја подобруваат аромата и вкусот на храната, го стимулираат и излачувањето на соковите и ензимите со што се подобрува дигестијата, се намалува надуеноста и појавата на гасови при варење на храната.

Диет Џем | Јагода

161.00 ден

Диет екстра џем од јагода е произведен по традиционален рецепт од 55% свежо овошје кое потекнува од еколошките и чисти овоштарници од Македонија. Засладен е до фруктоза – овошен шеќер и содржи 35% помалку калории во однос на регуларните џемови. Традиционалниот начин на подготовка овозможува диет џемот да ги задржи сите хранливи состојки присутни во плодот.

Диет Џем | Кајсија

161.00 ден

Диет екстра џем од кaјсија е произведен по традиционален рецепт од 55% свежо овошје кое потекнува од еколошките и чисти овоштарници од Македонија. Засладен е до фруктоза – овошен шеќер и содржи 35% помалку калории во однос на регуларните џемови. Традиционалниот начин на подготовка овозможува диет џемот да ги задржи сите хранливи состојки присутни во плодот.

Диет Џем | Капина

179.00 ден

Диет екстра џем од капина е произведен по традиционален рецепт од 55% свежо овошје кое потекнува од еколошките и чисти овоштарници од Македонија. Засладен е до фруктоза – овошен шеќер и содржи 35% помалку калории во однос на регуларните џемови. Традиционалниот начин на подготовка овозможува диет џемот да ги задржи сите хранливи состојки присутни во плодот.

Диет Џем | Праска

139.00 ден

Диет екстра џем од праска е произведен по традиционален рецепт од 55% свежо овошје кое потекнува од еколошките и чисти овоштарници од Македонија. Засладен е до фруктоза – овошен шеќер и содржи 35% помалку калории во однос на регуларните џемови. Традиционалниот начин на подготовка овозможува диет џемот да ги задржи сите хранливи состојки присутни во плодот. Праските се добар извор на растителни влакна, витамин А, ниацин и витамин Ц. Содржат и бета каротин, кој го зајакнува имунитетот и ги уништува слободните радикали во организмот.

Диет Џем | Слива

129.00 ден

Диет екстра џем од модри сливи е произведен по традиционален рецепт од 55% свежо овошје кое потекнува од еколошките и чисти овоштарници од Македонија. Засладен е до фруктоза – овошен шеќер и содржи 35% помалку калории во однос на регуларните џемови. Традиционалниот начин на подготовка овозможува диет џемот да ги задржи сите хранливи состојки присутни во плодот.

Диет Џем со Стевиа | Слива

90.00 ден

Виталиа диет џемот со стевиа е произведен е по оригинален рецепт од 60% свежи сливи кои потекнуваат од еколошките и чисти овоштарници од Македонија. Засладен со стевиа кој овозможува овој ектра џем да има 40% помалку калории од традиционалните џемови.

Ѓумбир во Прав

122.00 ден

Ѓумбирот претставува ароматичен зачин. Доколку сакате преку храната да го згреете телото и да ја подобрите циркулацијата препорачливо е да го пробате ѓумбирот и тоа консумирајќи напиток или грицкајќи коцки од ѓумбир.

Протеински Веган Крем | Кикирики и Какао

240.00 ден

Не мора да спиете за да сонувате убави нешта. Овој сладок намаз е направен од кремаст путер од кикирики во комбинација со нискомаслено какао и малку сол. Додадовме малку стевиа (нискокалоричен природен засладувач) за да ја задржиме сладоста и го збогативме со протеини од грашок и наут за дополнителни здравствени придобивки.

Протеински Млечен Kрем | Kикирики

254.00 ден

Дали сте љубител на путер од кикирики? И, ви требаат протеини за добар перформанс во теретана или на терен? Не барајте повеќе, создадовме вкусен крем од путер од кикирики и протеин од сурутка со малку млеко за да ја добиеме таа мазна, кремаста текстура што едноставно ја обожавате.

Протеински Млечен Крем | Лешник

274.00 ден

Заборавете на се и заљубете се во кремасто млечен рај од лешници и протеини од сурутка. Препуштете се на овој вкус кој дефинитивно ќе ви ги исполни сите сетила – како и да сакате! Едноставно, грабнете ја лажицата! Направен е со квалитетен концентрат на протеин од сурутка, обезбедувајќи 23g протеини на 100g за поддршка на вашите фитнес цели, бидејќи протеините помагаат во зголемување и одржување на мускулната маса.

Во деновите кога готвењето не е опција и барате моментална, но здрава алтернатива, комбинирајте намаз со крекери Виталиа. Кога има потреба од предјадење, супата е секогаш идеална опција. 4 вкусови на Виталиа нудат широк спектар на семиња, зеленчук и зачини, за избалансиран и вкусен оброк. За десерт, одберете од колекцијата на диета за џемови.