Прикажувам 1–12 од 33 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Гранола Микс | Кршени

88.00 ден

Гранолата претставува оригинална формула од овес, јатки и мед. Избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома. Произведена според оригинален рецепт од овесни снегулки прелиени со мед кои се печат се додека не станат крцкави и збогатени со бадеми и суво овошје.

Ананас

85.00 ден

Ананасот ширум светот е симбол на гостопримливоста. Има сладок и сочен плод со посебен оригинален вкус. Ананасот ширум светот е симбол на гостопримливоста. Има сладок и сочен плод со посебен оригинален вкус. Од нутриционистички аспект плодот е без маснотии, содржи мала количина на сол, богат е со витамин Ц, а особено обилува со минералот манган. Освен тоа содржи ензим бромелаин кој ја помага дигестијата на протеините.

Без-Глутенски Крекери | Кромид и Чили

68.00 ден

Уникатни крекери со крцкава структура. Комбинацијата од киноа, ленено семе, сусам, интегрален ориз и оризови снегулки претставуваат здав и исклучително вкусен оброк. Доволен е еден залак за да се осети богатиот мирис- вкус на чили и кромид. Знаејќи дека грицките се омилена храна кај сите нас, ги направивме овие крекери за секојдневни задоволства и дружби.

Без-Глутенски Крекери | Пармезан и Спанаќ

70.00 ден

Направени од висококвалитетни продукти и суперхрана(киноа, ленено семе, интегрален сусам), овие безглутенски крекери се револуционерен производ од Виталиа лесно достапен до сите. Ги вклопивме вкусовите од пармезан и спанаќ за солено задоволвство кое во исто време придонесува за добро здравје и баланс на организмот.

Без-Глутенски Крекери | Супер-семиња

70.00 ден

Уникатни крекери со крцкава структура. Комбинацијата од киноа, амарант и семињата – тиква, лен, сончоглед, чиа, црно семе, претставуваат здав и исклучително вкусен оброк. Доволен е еден залак за да се осети специфичниот склоп на семиња. Знаејќи дека грицките се омилена храна кај сите нас, ги направивме овие крекери за секојдневни задоволства и дружби.

Брусница

93.00 ден

Сушен и засладен бобинкаст плод со оригинална арома и киселкаст вкус. Изобилува со антиоксиданси, органски киселини, провитамин А( бета каротин), витамини од Б групата (Б1, Б2, Б3), витамин Ц и многу други минерали (K, Ca, Mg). Содржи и многу фитоматерии и омега 3 масни киселини.

Галети | Мултижитни

49.00 ден

Мултижитни галети се комбинација од интегрални жита: пченица, рж, јачмен. Вегански производ - погоден за луѓе кои не конзумираат храна од животински потелко и мед. Се употребуваат за грицкање или за подготовка на лесен оброк во комбинација со џем, крем, млечен намаз или свеж зеленчук.

Галети | Оризови

49.00 ден
Галетите се комбинација од ориз и интегрален ориз. Без додаден шеќер, Без холестерол. Се употребуваат за грицкање или за подготовка на лесен оброк во комбинација со џем, крем, млечен намаз или свеж зеленчук. Производот е погоден за вегани.

Галети | Пченкарни

51.00 ден

Се употребуваат за грицкање или за подготовка на лесен оброк во комбинација со џем, крем, млечен намаз или свеж зеленчук. Производот е погоден за вегани. Пченкарните галети се комбинација од ориз и интегрален ориз. Без додаден шеќер, Без холестерол.

Го-Нутри Овесни Колачи | Ванила

70.00 ден

Направени од природни состојки: целозрнести овесни снегулки, нерафиниран кафеав шеќер и со добро познатиот вкус на ванила. Започнете го денот со шолја кафе и збогатете го вашиот утрински ритуал со вкусно крцкаво овесно колаче за совршена комбинација на вкус, енергија и задоволство. Без разлика дали сте на работа, училиште, во автобус... нашите колачиња се најдобриот избор за брзо надополнување на енергијата.

Го-Нутри Овесни Колачи | Какао

70.00 ден

Започнете го денот со шолја кафе и збогатете го вашиот утрински ритуал со вкусно крцкаво овесно колаче за совршена комбинација на вкус, енергија и задоволство. Без разлика дали сте на работа, училиште, во автобус... Нашите колачиња се најдобриот избор за брзо надополнување на енергијата.

Го-Нутри Овесни Колачи | Кокос

70.00 ден

Направени од целозрнести овесни снегулки, со ароматична слаткост од нерафиниран кафеав шеќер и егзотичниот вкус на кокос. Започнете го денот со шолја кафе и збогатете го вашиот утрински ритуал со вкусно крцкаво овесно колаче за совршена комбинација на вкус, енергија и задоволство. Без разлика дали сте на работа, училиште, во автобус... Нашите колачиња се најдобриот избор за брзо надополнување на енергијата.

Во динамичниот секојдневен живот, можноста за здрава и вкусна ужина е од суштинско значење. За солено и хранливо задоволство изберете крекери и галети Виталиа. Комбинирајте ги со јогурт, авокадо паста или хумус. Кога сте жедни за нешто слатко и нискокалорично, изберете од најдобрите десерти Виталиа. За зголемување на витамини и минерали, земајте сушено овошје.