Се прикажуваат сите 11 резултати

Oвесна Каша | Малина

30.00ден

Виталиа Овесната Каша со малина е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна кои се грижат за здрава дигестија и не дозволуваат внес на додатни масти и прости шеќери. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Овесна Kаша | Банана, Чоколадо и Киноа

30.00ден

Виталиа Овесната Каша со банана и чоколадо во совршен спој со киноа е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна кои се грижат за здрава дигестија и не дозволуваат внес на додатни масти и прости шеќери. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Овесна Каша | Без Додаден Шеќер | Чоколадо и Лешник

30.00ден

Ви ја претставуваме нашата НОВА овесна каша со чоколадо и лешници, совршена опција за појадок за секој што бара здраво уживање. Формулирана со повеќе од 80% овесни снегулки,  оваа посна комбинација е преполна со здрави нутритиенти, а е без додаден шеќер.

Овесна Каша | Без Додаден Шеќер | Шумско Овошје

30.00ден

Најново од нашата фабрика за здравје -  вкусна Овесна каша со кокос и шумско овошје - здрава опција за појадок што ќе привлече вашите сетила и ќе ви обезбеди бројни нутритивни придобивки.

Овесна Каша | Брусница и Киноа

30.00ден

Виталиа Овесната Каша со брусница е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна кои се грижат за здрава дигестија и не дозволуваат внес на додатни масти и прости шеќери. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Овесна Каша | Јаткасто Овошје

30.00ден

Замисли си здрава овесна каша со богат вкус за само 2 минути? Имај со тебе две минутно слатко и здраво инстант задоволство, без разлика дали си дома, на работа, во друштво. За љубителите на јаткасти плодови создадовме овесна каша со одличен вкус и богат нутритивен состав од јаткастото овошје и целозрнест овес. Само одбери овесна каша на Виталиа и уживај во балансираниот микс од меки овесни снегулки и јаткасто овошје засладено со кафеав шеќер.

Овесна Каша | Чиа и Карамел

30.00ден

Виталиа Овесната Каша со јаткасто овошје е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна кои се грижат за здрава дигестија и не дозволуваат внес на додатни масти и прости шеќери. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Овесна Каша | Чоколадо

30.00ден

Виталиа Овесната Каша со чоколадо е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна кои се грижат за здрава дигестија и не дозволуваат внес на додатни масти и прости шеќери. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Пробиотска Oвесна Kаша | Киноа, Малина и Чиа

38.00ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Пробиотска Овесна Каша | Кокос, Шумско овошје и Бело Чоколадо

38.00ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Протеинска Овесна Каша | Лешник и Бело чоколадо

54.00ден

Започнете го денот со добар извор на протеини. Зачувавме сè што ги прави нашите оригинални овесни каш посебна и додадовме протеин од сурутка за да создадеме декадентен појадок полн со хранливи материи. Крцкави лешници и целозрнест овес во комбинација со слатки парчиња бело чоколадо се топат во секој залак. Следејќи го трендот на купувачите за консумирање на протеинска храна со намалена количина шеќери, нашата протеинската линија од барови и мусли ја збогативме со овесна каша, со само 1g шеќер во порција, популарен оброк и вистинска додадена вредност за категоријата.