Прикажувам 1–12 од 14 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Нерафиниран Кафеав Шеќер | Турбинадо

Original price was: 72.00 ден.Current price is: 61.20 ден.

Овошен Шеќер | Фруктоза

Original price was: 120.00 ден.Current price is: 96.00 ден.

Денес потрошувачката на рафиниран шеќер е често дискутирана и нејзиното негативно влијание е научно докажано. Виталиа нуди природни засладувачи.  Покрај задоволувањето на слатките желби, секој од нив содржи витамини и минерали. Уште поважно, тие содржат биоактивни соединенија – полифеноли кои учествуваат во метаболички функции на организмот.