Се прикажуваат сите 4 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Овесна Каша | Без Додаден Шеќер | Чоколадо и Лешник

29.00 ден

Ви ја претставуваме нашата НОВА овесна каша со чоколадо и лешници, совршена опција за појадок за секој што бара здраво уживање. Формулирана со повеќе од 80% овесни снегулки,  оваа посна комбинација е преполна со здрави нутритиенти, а е без додаден шеќер.

Овесна Каша | Без Додаден Шеќер | Шумско Овошје

31.00 ден

Најново од нашата фабрика за здравје -  вкусна Овесна каша со кокос и шумско овошје - здрава опција за појадок што ќе привлече вашите сетила и ќе ви обезбеди бројни нутритивни придобивки.

Овесна Каша | Чиа и Карамел

31.00 ден

Виталиа Овесната Каша со јаткасто овошје е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Пробиотска Oвесна Kаша | Киноа, Малина и Чиа

40.00 ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Овесни оброци се најдобрата опција за појадок, за секоја генерација! Овесот го снабдува телото со бета-глукан, влакно кое го одржува оптималното варење и ја забавува апсорпцијата на маснотиите и јагленохидратите.Подгответе секој ден различна Виталиа овесна каша со млеко, грчки јогурт или веганско млеко (бадем, кокос) и уживајте во ден исполнет со енергија!