Се прикажуваат сите 11 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Oвесна Каша | Малина

31.00 ден

Виталиа Овесната Каша со малина е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Овесна Kаша | Банана, Чоколадо и Киноа

31.00 ден

Виталиа Овесната Каша со банана и чоколадо во совршен спој со киноа е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Овесна Каша | Без Додаден Шеќер | Чоколадо и Лешник

29.00 ден

Ви ја претставуваме нашата НОВА овесна каша со чоколадо и лешници, совршена опција за појадок за секој што бара здраво уживање. Формулирана со повеќе од 80% овесни снегулки,  оваа посна комбинација е преполна со здрави нутритиенти, а е без додаден шеќер.

Овесна Каша | Без Додаден Шеќер | Шумско Овошје

31.00 ден

Најново од нашата фабрика за здравје -  вкусна Овесна каша со кокос и шумско овошје - здрава опција за појадок што ќе привлече вашите сетила и ќе ви обезбеди бројни нутритивни придобивки.

Овесна Каша | Брусница и Киноа

31.00 ден

Виталиа Овесната Каша со брусница е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Овесна Каша | Јаткасто Овошје

31.00 ден

Замисли си здрава овесна каша со богат вкус за само 2 минути? Имај со тебе две минутно слатко и здраво инстант задоволство, без разлика дали си дома, на работа, во друштво. За љубителите на јаткасти плодови создадовме овесна каша со одличен вкус и богат нутритивен состав од јаткастото овошје и целозрнест овес. Само одбери овесна каша на Виталиа и уживај во балансираниот микс од меки овесни снегулки и јаткасто овошје засладено со кафеав шеќер.

Овесна Каша | Чиа и Карамел

31.00 ден

Виталиа Овесната Каша со јаткасто овошје е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Овесна Каша | Чоколадо

31.00 ден

Виталиа Овесната Каша со чоколадо е тука за сите ваши здрави утрински почетоци. Овесот како предводник на новите вкусови, изобилува со бетаглукани-растителни влакна. Овој пат кон мисијата за здравје ги вклучивме киноа снегулките како извор на сите есенцијални амино киселини потреби за правилна синтеза на протеини во нашето тело. Овесните каши се карактеристични по својот богат извор на растителни влакна кои даваат пријатно чувство во стомакот.

Пробиотска Oвесна Kаша | Киноа, Малина и Чиа

40.00 ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Пробиотска Овесна Каша | Кокос, Шумско овошје и Бело Чоколадо

40.00 ден

Со својата уникатна рецептура, нашата нова линија на производи збогатени со пробиотици е наменета за сите уние кои практикуваат внес на храна со додадена вредност и функционалност за одржување на внатрешен баланс, добра дигестија и силен имун систем.

Протеинска Овесна Каша | Лешник и Бело чоколадо

57.00 ден

Започнете го денот со добар извор на протеини. Зачувавме сè што ги прави нашите оригинални овесни каш посебна и додадовме протеин од сурутка за да создадеме декадентен појадок полн со хранливи материи. Крцкави лешници и целозрнест овес во комбинација со слатки парчиња бело чоколадо се топат во секој залак. Следејќи го трендот на купувачите за консумирање на протеинска храна со намалена количина шеќери, нашата протеинската линија од барови и мусли ја збогативме со овесна каша, со само 1g шеќер во порција, популарен оброк и вистинска додадена вредност за категоријата.

Овесни оброци се најдобрата опција за појадок, за секоја генерација! Овесот го снабдува телото со бета-глукан, влакно кое го одржува оптималното варење и ја забавува апсорпцијата на маснотиите и јагленохидратите.Подгответе секој ден различна Виталиа овесна каша со млеко, грчки јогурт или веганско млеко (бадем, кокос) и уживајте во ден исполнет со енергија!