Прикажувам 25–36 од 50 резултати

Прикажи 9 12 18 24

Кранчи Мусли | Јаболко и Лешник

149.00 ден
Виталиа крцкавите мусли претставуваат добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома. Произведени според оригинален рецепт од најквалитетно овошје, житни снегулки и лешник. Го снабдуваат организмот со неопходните јаглехидрати и даваат енергија за активен ден. Ви го препорачуваме како здрав и вкусен оброк во текот на целиот ден.

Кранчи мусли со јаболко и лешник

219.00 ден

Виталиа крцкавите мусли претставуваат добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома. Произведени според оригинален рецепт од најквалитетно овошје, житни снегулки и лешник. Го снабдуваат организмот со неопходните јаглехидрати и даваат енергија за активен ден. Ви го препорачуваме како здрав и вкусен оброк во текот на целиот ден.

Кранчи Мусли | Јагода и Чоколадо

149.00 ден

Слатка и здрава комбинација од незаменливата јагода збогатена со неодоливиот вкус на чоколадото. Кранчи муслите содржат изобилство на овесни снегулки, кои се богати со растителни влакна, витамини и минерали.

Кранчи Мусли | Јагода и Чоколадо

142.00 ден

Кранчи муслите претставуваат природен извор на важни хранливи материи и идеален извор на енергија за активен ден. Совршено се комбинираат со млеко или јогурт, обезбедуваат лесен и вкусен оброк. Нов вкус на вашите омилени крцкави мусли! Слатка и здрава комбинација од незаменливата јагода збогатена со неодоливиот вкус на чоколадото. Кранчи муслите содржат изобилство на овесни снегулки, кои се богати со растителни влакна, витамини и минерали.

Кранчи Мусли | Капина и Малина

219.00 ден

Вкусен појадок со шумско овошје збогатен со калциум и магнезиум за одличен почеток на денот. Природен вкус на шумско овошје. За сите љубители на малина и капини, вкусна комбинација во еден нутритивен оброк. Кранчи житарици и шумски овошки готови за минута.

Кранчи Мусли | Капина и Малина

149.00 ден

Вкусен појадок со шумско овошје збогатен со калциум и магнезиум за одличен почеток на денот. Природен вкус на шумско овошје. За сите љубители на малина и капини, вкусна комбинација во еден нутритивен оброк. Кранчи житарици и шумски овошки готови за минута.

Кранчи Мусли | Темно Чоколадо и Чиа

149.00 ден

Кранчи мусли со темно чоколадо и чиа се супер вкусна и здрава комбинација од кркави житарици, семе од чиа, темно чоколадо, зебра стапчиња и чоколаден корнфлекс , засладени со кафеав шеќер за исклучително и единствено уживање. Произведени по оригинален рецепт од најквалитетните состојки претставуваат добро избалансирана здрава храна со извонреден нутритивен профил кој е резултат на семето од чиа.

Кранчи Мусли | Тропикал

219.00 ден

Виталиа Кранчи Тропикал се мусли микс од тропски овошки и житарици. Збогатена мешавина со калциум и магнезиум која нуди изобилство на бенефиции. Виталиа крцкавите мусли претставуваат добро избалансирана здрава храна со извонреден вкус и арома. Произведени според оригинален рецепт од најквалитетно овошје и житни снегулки.

Регуларни Мусли | Појадок Микс

228.00 ден

Нутриционистите со години наназад ја потенцираат важноста на здравиот појадок и нагласуваат дека лицата кои не го прескокнуваат најважниот оброк во денот имаат помали шанси да заболат од дијабетес, срцеви болести но и нема да добијат прекумерна телесна тежина.

Регуларни Мусли | Појадок Микс

218.00 ден

Ви препорачуваме да создадете здрава навика и денот да ви започне со оброк од мусли (комбинација на житни снегулки и овошје) кои потопени со млеко ќе ви обезбедат здрав и лесен оброк полн со енергија. Токму затоа Муслите за појадок на Виталиа не се само обична мешавина, туку стручно креирана рецептура од врвни компоненти, за му дадат на организмот богата здрава основа за старт на денот.

Регуларни Мусли | Класик

64.00 ден

Спој на житарки, семиња и овошки за балансиран макронутритивен внес од самиот почеток на денот. Класик муслите на Виталиа изобилуваат со растителни влакна за пријатно чувство во стомакот. Секоја состојка е внимателно одбрана со единствен бенефит за балансирано здравје. Семињата вклопени како одличен извор на незаситени масти ја ослободуваат енергијата потребна за нормална функција во целодневните активности.

Регуларни Мусли | Сирово Јаткасто Овошје

79.00 ден

Јаткасто овошје со целозрнести житарки како крцкав оброк исполнет со здрави масти, растителни влакна и протеини. Јаткастите плодови се неизбежен дел од човековата исхрана, како додаток во јадење исполент со Омега-3 масни киселини, витамини и минерали.