Се прикажуваат сите 6 резултати

Кокосово Органско Масло | 210мл

238.00ден

Кокосовото масло е едно од најздравите масла кое се употребува во исхраната. Претставува растително масло кое се добива преку пресување на внатрешноста на кокосот со што се зачувуваат сите корисни својства на маслото.

Нерафинирано Масло | Лен

186.00ден

Нерафинираното Масло од ленено семе е висококвалитетно масло богато со хранливи материи кое се произведува од ситните златно-кафеави семиња на растението лен. Ова масло е ладно цедено и нерафинирано, што значи дека ги задржува сите свои природни придобивки, но и својот богат, јаткаст вкус.

Нерафинирано Масло | Сончогледово

207.00ден

Нерафинираното сончогледово масло на Виталиа претставува масло од врвен квалитет, со пријатна арома и богата содржина на витамини А, Е, Ф, ниацин, мононезаситени и полинезаситени масни киселини. Витаминот Ф во комбинација со полинезаситени масни киселини го зајакнува организмот во борбата против инфекции, кожни егземи и бронхијална астма.

Нерафинирано Масло | Сусам

288.00ден

Нерафинираното масло од сусам на Виталиа претставува мешавина од естри на глицерол со олеинска и линоленска киселина (омега 6 масни киселини) неопходни за раст и обнова на клетките, посебно за лица во периодот на раст.

Нерафинирано Масло | Тиква

456.00ден

Нерафинираното масло од семе од тиква се добива со механичко пресување и филтрирање на маслото од семките, без хемиски додатоци со што се карактеризира со извонреден вкус и арома. Има темно зелена боја, изразито специфичен вкус. Содржи висок процент на витамин Е и има антиоксидативно дејство.

Природен Оцет од Диви Јаболки

155.00ден

За витка линија и добро здравје! Виталиа оцетот од диви јаболки претставува природен производ добиен со ферментација на непрскани јаболка без додавање вештачки состојки. Денеска најчесто се употребува како помош при редукциски диети, меѓутоа неговата најголема вредност е во лековитите својства. Поволно дејствува на циркулацијата, ги штити срцето и крвните садови, го штити организмот од токсични материи, го нормализира крвниот притисок и помага за регулирање на нивото на холестерол, маснотии и шеќер во крвта.